Ювілей поета Петра Перебийноса

Перебийніс_201714 червня 2017 року у Вінницькій ОУНБ ім. К.А.Тімірязева відбувся літературно-мистецький вечір «Стою у центрі родоводу» з нагоди 80-річчя від дня народження видатного українського поета, лауреата Національної премії ім.Тараса Шевченка Петра Перебийноса.

За десятиліття плідної творчої діяльності Петро Перебийніс утвердив себе як своєрідний, ні на кого не схожий майстер поетичного слова. Завдяки його поезії Вінниччина, Шаргородщина стала ближчими для читачів різних країн і континентів, привернула увагою душевною красою людей, чарівністю подільської землі і природи.

Сьогодні ім’я поета-подолянина широко відоме в Україні та за її межами. Про його творчість писали видатні майстри слова та авторитетні критики – Платон Воронько, Олесь Гончар, Борис Олійник, Дмитро Павличко, Іван Драч.

Ювіляра привітали представники влади Вінниччини, заслужені працівники культури України, поети та письменники області – Василь Кобець, Ніна Гнатюк, Тетяна Яковенко, Анатолій Подолинний, Валентина Строжук; науковці, громадськість, делегація земляків із Шаргородського району. Студенти ВДПУ ім. М.Коцюбинського, учасники літературної студії «Вітрила» декламувала його вірші.

Захід супроводжувався виставкою із фондів Вінницької ОУНБ ім.К.А.Тімірязева «Майстер ліричного слова».

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/3754-na-vinnychchyni-vidznachyly-80-richnyi-iuvilei-vydatnoho-zemliaka-poeta-petra-perbyinosa