Краєзнавчі книги про Поділля видаватимуться за бюджетний кошт

Експертна рада Моя Вінниччина16 червня  2017 року відбулось засідання конкурсної комісії з відбору творів  серії «Моя Вінниччина». Раніше кілька пілотних проектів в цій серії мали робочу назву «Село і люди».

Слід відмітити, що книги серії  «Моя Вінниччина» видаватимуться за сприяння Вінницької облдержадміністрації та Вінницької обласної Ради за рахунок коштів обласного бюджету, затверджених на відповідний рік, а також можуть за рахунок коштів з інших джерел, не заборонених законодавством України. Редагування рукописів здійснюють працівники редакції журналу «Вінницький край». На 2017 рік обласним бюджетом затверджено кошти у сумі  195 тисяч грн. на видання книг цієї серії.

Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА  С. Василюк зазначила, що метою даного проекту є дослідження та висвітлення відомостей про кожний населений пункт, з його історією, заняттям населення, побутом, народною культурою; висвітлення життя та діяльності видатних постатей національної історії, культури, науки; популяризація краєзнавчої літератури про історію населених пунктів Вінницької області шляхом презентації в громадах, навчальних закладах з метою патріотичного виховання молоді.

За результатами голосування відібрано перші шість книг. У голосуванні брали участь експерти – Ю.Легун, директор Вінницького обласного архіву; Ж. Дмитренко, письменниця, депутат облради; О. Федоришен, краєзнавець, голова спільноти «Історія Вінниці»; О. Коляструк, історик, викладач Вінницького державного педагогічного університету; В. Вітковський, письменник, головний редактор журналу «Вінницький край»; С. Гальчак, голова Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Договори з поліграфічними підприємствами на послуги з видавання книг буде укладено після проведення процедури тендерних торгів.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/3802-konkursna-komisiia-vidibrala-pershi-shist-tvoriv-serii-moia-vinnychchyna-iaki-tsohorich-drukuvatymutsia-za-rakhunok-koshtiv-oblasnoho-biudzhetu