Вінницькі письменники в гостях у старообрядців Борскова

DSC_0011Група вінницьких письменників відвідала населені пункти Шершнівської та Ворошилівської територіальної громад  Тиврівського району – а саме села Шершні та Борсків. Поїздка замислювалась як культурно-просвітницький вояж, але природньо перетворилась у невимушені творчі зустрічі з поціновувачами красного слова. Очільник вінницьких письменників Вадим Вітковський розповідав про плани створеного за підтримки Вінницької обласної ради та облдержадміністрації видавничого проекту «Моя Вінниччина», який мотивує подолян до створення книжок про малу батьківщину. Таких вже вийшло друком 32, а у планах – реалізація ще кількох амбітних проектів.

В свою чергу голова громадської організації «Русалка Дністровая» Михайло Каменюк, представляючи свіже число однойменного літературно-краєзнавчого альманаху, звернув увагу на публікацію у ньому спогадів уродженця села Борскова В. Берьозова, які фактично є белетризованою етнографічною розвідкою про побут та традиції однієї з найдавніших старообрядницьких громад на Поділлі.

Ці та інші матеріали увійдуть до анонсованої під час зустрічей книги про село Борсків «Твердиня благочестя», яку визвались упорядкувати літератори Андрій Стебелєв та Тетяна Ліщішина. Письменники зголосились усіляко сприяти увічненню пам’яті композитора М. Леонтовича у селі Шершні, де той провів свої дитячі роки, і на часі зараз постало питання створення гідного меморіального куточку на честь славетного земляка.

Письменники відвідали затишну церкву у Борскові, чимчикували вуличкою, названою на честь уродженця села – Героя України А. Пачевського, слухали прозорий голос раритетних місцевих бронзових дзвонів і романси у виконанні Тетяни Скомаровської, надихались енергією вкритої цнотливими снігами рідної землі і пересвідчувались у тому, що найдорожчий скарб нашої землі – це люди, щирі і працелюбні, патріоти рідного краю.