Стусівські читання у Вінниці

Нагородження лауреатів премії "Кришталева вишня"Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека імені К. А. Тімірязєва дала старт традиційним Стусівським читанням, які проводяться на Вінниччині з нагоди дня народження земляка – українського поета, політв’язня, Героя України Василя Стуса.

Розпочалися вони з науково-практичної конференції «Світ міниться – і проростає слово» 15 січня 2019 року, на якій науковці розповіли про свої розвідки щодо творчого доробку письменника-земляка. Відкривала читання і запалювала символічну свічу на знак пам’яті про Василя Стуса директор бібліотеки Лариса Сеник.

«Майже три десятиліття наша «Тімірязєвка» в січні (з нагоди дня народження) та у вересні (у день пам’яті видатного краянина) традиційно проводить Стусівські читання, які об’єднують навколо себе цвіт місцевої інтелігенції, всіх, кому не байдужі українська культура та національна ідея: політиків, митців, письменників, науковців та освітян. Життя Василя Стуса було коротким, але сповнене добра, любові, благородних діянь в ім’я України. Стус ніколи не відповідав ненавистю на вчинене йому зло. Покоління за поколінням вклонятимуться йому і дякуватимуть за пророчі рядки, у яких наші науковці не перестають знаходить нові значення і смисли», – каже Лариса Сеник.

Цього року на конференції свої розвідки і пошуки представили завідувач кафедри теорії та історії української літератури ДонНУ імені Василя Стуса Віра Просалова, кандидат філологічних наук Ірина Зелененька, голова Конгресу української інтелігенції у Вінницькій області Василь Кобець, а ще письменники Віктор Мельник, Жанна Дмитренко, Андрій Стебелєв, Віктор Цимбал, перекладачі та журналісти. Долучилися до Стусівських читань і вихованці літературних та театральних студій міста. А на звершення події відбулося вручення дипломів лауреатам Подільської літературно-мистецької премії «Кришталева вишня». Віншували поетів – Олену Герасименко, Володимира Горлея, Анастасію Ісько.
Першоджерело: https://glavcom.ua/vinnytsia/news/u-vinnici-rozpochalisya-stusivski-chitannya-561445.html?fbclid=IwAR0TKYuq6gRJWvONkUAuaT1wvgOl48wDkuEoE5GFR07L2Xz7XDYpUTSe95s