Свято великої рідні Михайла Стельмаха

 

Ювілей Стельмаха_240517_1У рідному селі, що на Вінниччині, відзначили 105-ту річницю з дня народження видатного письменника Михайла Стельмаха

24 травня 2017 року в рідному селі видатного земляка Михайла Панасовича Стельмаха Дяківцях Літинського району відзначали  105-ту річницю від дня  його народження. За доброю традицією, в музеї-бібліотеці письменника вручали і літературну премію його імені, засновану журналом «Вінницький край» та Міжнародним громадським об’єднанням «Вінницьке земляцтво» у м. Києві.

Цьогорічними лауреатами стали письменники Дмитро Стельмах, рідний син Михайла Панасовича, в номінації «проза», Сергій Татчин – в номінації «поезія», Андрій Стебелєв – у номінації «публіцистика».

Крім того, відомому вінницькому поету Сергію Татчину вручили квиток члена Національної спілки письменників України.

Земляків письменника, який так багато зробив для Вінниччини, досить згадати спорудження школи його коштом, і лауреатів літературної премії ім. М. Стельмаха вітали директор департаменту інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк, заступник голови Міжнародного громадського об’єднанням «Вінницьке земляцтво» у м. Києві, відома поетеса Ніна Гнатюк, заступник голови Літинської райдержадміністрації Валентина Захаревич, начальник відділу освіти Літинської РДА Тетяна Гордійчук, головний редактор журналу «Вінницький край» Вадим Вітковський, його заступник Валентина Сторожук, відомий краєзнавець Павло Ткачук, директор музею письменника Оксана Голованюк.

Святкування завершилося концертом у сільському будинку культури, де звучали вірші Михайла Стельмаха, пісні про Україну, рідну землю, батьківський дім.

Докладніше за посиланням: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/3318-u-ridnomu-seli-shcho-na-vinnychchyni-vidznachyly-105-tu-richnytsiu-z-dnia-narodzhennia-vydatnoho-pysmennyka-mykhaila-stelmakha