Дні слов’янської писемності на Вінниччині

Кирило_Мефодій_240517Сьогодні, 24 травня відділ маркетингу, реклами та соціокультурної діяльності ВОУНБ імені К. А. Тімірязєва провів ХІІ літературні читання «Під знаком Кирила і Мефодія» до Дня слов’янської писемності і культури

Захід розпочав Назарій Давидовський – клірик Вознесенського храму, історик, викладач Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу, художній керівник жіночого хору «Соломія». До обговорення теми витоків слов’янської писемності та значення творців слов’янської абетки Кирила і Мефодія у закладенні основ просвітництва слов’ян долучилися Тетяна Яковенко – письменниця, член Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України; Віктор Крупка – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури факультету філології й журналістики імені М. Стельмаха ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського, поет, літературознавець; Ірина Федорчук – поетеса, член Національної спілки журналістів України.

Літературні читання зібрали викладачів, студентів, представників національних меншин, які шанують, люблять і плекають рідну мову. Декламатори залюбки ділилися своїми власними та улюбленими віршами класиків української та білоруської літератури. Затишна атмосфера заходу сприяла творчому настрою та натхненному сприйняттю поетичного слова, української і білоруської пісні.

До уваги присутніх презентовано книжково-ілюстративну виставку «Дорогами тисячоліть: про що розповідали письмена», яку підготував відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих. На експозиції представлено літературу із фондів бібліотеки, яка висвітлює історичні аспекти внеску братів Кирила та Мефодія в історію освіти, культури слов’янських народів та розвитку писемності.

По завершенні заходу учасники традиційно поклали квіти до барельєфу братів-просвітителів, святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/3294-vidbulys-khii-literaturni-chytannia-do-dnia-slovianskoi-pysemnosti-i-kultury