Михайло Каменюк – лауреат літературної премії імені А. Бортняка у 2017 році

Каменюк - лауреат премії Бортняка-2017Цьогоріч у Крижопільському районі восьмий раз пройшов традиційний літературно-мистецький фестиваль – пам’ять «Бортнякова весна», присвячений вшануванню 79 роковин від дня народження відомого письменника – земляка Анатолія Агафоновича Бортняка.
26 травня в Жабокрицькій середній школі Крижопільського району розпочалося святкове дійство, яке переросло у справжній літературно-мистецький фестиваль на сцені Крижопільського районного Будинку культури.
У заходах в селі Жабокрич, де провів своє дитинство Анатолій Бортняк, взяли участь заступник голови Крижопільської РДА Валентина Круць; сільський голова Марія Вербовецька; вдова поета Галина Бортняк; поетеса, заступник Голови Міжнародного Вінницького земляцтва у Києві, лауреат багатьох літературних премій Ніна Гнатюк; український поет, публіцист, драматург перекладач, голова Вінницької обласної організації спілки письменників України Михайло Каменюк; поет, літературознавець, кандидат філологічних наук, професор ВДПІ ім. М. Коцюбинського Анатолій Подолинний; радіожурналіст, поетеса Зоя Тищенко; педагогічний та учнівський колективи, громадськість. Ведуча свята – вчителька, поетеса, громадський діяч, член Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Наталія Струтинська.
З метою вшанування пам’яті Анатолія Бортняка, Міжнародне громадське об’єднання «Вінницьке земляцтво» в 2010 році заснувало літературну премію його імені за кращу поетичну книгу. Лауреатами премії стали Петро Осадчук, Ганна Чубач, Тетяна Яковенко, Валентина Сторожук, Петро Перебийніс, Станіслав Чернілевський, Василь Гарвасюк.
В цьому році заступник голови Вінницького земляцтва у Києві Ніна Гнатюк вручила диплом новому лауреату премії імені Анатолія Бортняка Михайлові Каменюку за збірку віршів «Світ пахне, як розрізаний кавун», у якій майстерно зображено дивовижний світ подільського краю і його людей, вічна краса любові.
«Це книга про дві любові у моєму житті – любов до рідного краю і любов до жінки, яка була єдина»,- зазначив Михайло Каменюк, з вдячністю приймаючи диплом лауреата.
Письменники – учасники святкового дійства читали свої вірші, ділилися спогадами про Анатолія Бортняка, дарували свої книги та із задоволенням дивились номери художньої самодіяльності, підготовлені силами учнів і педагогів Жабокрицької школи.
«Бортнякова весна» продовжилась у Крижопільському районному Будинку культури, де було організовано книжкову виставку творів Анатолія Бортняка та українських авторів – лауреатів літературної премії його імені. Впродовж дійства звучали поетичні твори Анатолія Бортняка, поетів-земляків, лунали пісні про рідний край у виконанні юних вокалістів – вихованців місцевої студії під керівництвом начальника відділу культури Крижопільської райдержадміністрації Оксани Кройтор. Високі гості відзначили майстерність та щирість талановитих дітей із Крижопільського району.
Від письменницької організації і Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації до бібліотеки, яка розташувалась у районному будинку культури, були передані книги – новинки вінницьких авторів, видані коштом обласного бюджету.
Фестиваль – пам’ять «Бортнякова весна» матиме своє продовження у наступному році, коли шанувальники поета відзначатимуть 80-річний ювілей від дня його народження.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/3365-u-kryzhopilskomu-raioni-vidbuvsia-mystetskyi-festyval-pamiat-bortniakova-vesna