Письменники на прийомі у губернатора Вінниччини

Губернатор Коровій з письменникамиНапередодні проведення Міжнародного літературно-мистецького свята «Русалка Дністрова», яке цьогоріч відбуватиметься в селищі Ольгопіль Чечельницького району, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій зустрівся 15 вересня 2017 р. з делегацією письменників, що братиме участь у зазначеному фестивалі. Серед них – голова НСПУ Михайло Сидоржевський, його київські колеги Анатолій Качан, Василь Фольварочний, Василь Довжик, Олесь Дяк (Львів), Дмитро Шупта (Одеса), Лариса Колесник (Івано-Франківськ), Лариса Весела (Хмельницький), Володимир Барна (Тернопіль), а також письменники Вінниччини – Михайло Каменюк, Андрій Стебелєв, Віталій Борецький, Петро Гордійчук, Анатолій Мартинюк, Леонід Борозєнцев, Людмила Любацька, Ірина Зелененька, Олена Герасименко, Анастасія Ісько…

Знайомлячись з делегатами письменницьких спілок різних регіонів України, Валерій Коровій ознайомив присутніх з деякими історичними фактами і подіями, що пов’язані з Вінниччиною, розповів про найцікавіші місця області, які варто відвідати і, підсумовуючи, зауважив: «Сьогодні до Вінницької області є великий інтерес як в економічному плані, так і в культурному. І зумовлено це рядом об’єктивних та суб’єктивних причин. На сьогодні є чітке розуміння того, що це наша земля, наша країна і ніхто окрім нас  не зробить її кращою для нас, наших дітей та онуків. Я переконаний, що ми живемо в дійсно історичні часи. І більшість людей щиро переживають за майбутнє України і мають бажання долучитись і зробити свій внесок у розвиток нашої держави. І саме з цією філософією ми йдемо до людей, аби кожен на своєму місці зробив той невеличкий вклад у розбудову країни. Вінниччина  досить динамічно розвивається. І якщо подивитись статистику, то минулий рік був одним з найкращих за всі роки незалежності України. Причиною цьому є залучення інвестицій у регіон, впровадження новітніх технологій та створення дійсно конкурентного середовища. Разом з тим, велику увагу ми приділяємо культурним надбанням. Одним з прикладів є створення в цьому році Вінницького симфонічного оркестру, якого ніколи не існувало. Окрім цього, відбувся унікальний оперний фестиваль під відкритим небом в місті Тульчин «ОпераФест Тульчин». Це далеко не весь перелік того, що зроблено за останні декілька років. Але найголовніше, що роботу в даному напрямку буде продовжено».

В свою чергу, під час зустрічі письменники розповіли очільнику області про свої плани щодо фестивалю, а по завершенню гостям вручено новий, 5-й номер альманаху «Русалка Дністровая» та новинки вінницького книговидання.

Варто зазначити, що в цьому році свято буде ювілейним, адже проходитиме в п’яте. Окрім того, у 2017 році захід приурочено 180-річчю з дня виходу в світ альманаху «Русалка Дністровая» та 140-річчю Миколи Леонтовича.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/5533-valerii-korovii-proviv-robochu-zustrich-z-pysmennykamy-uchasnykamy-festyvaliu-rusalka-dnistrova-2017