Під покровом Шабельні. Презентація книги

Бухта_Галина_2022ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МОЯ ВІННИЧЧИНА» інформує:

15 червня в приміщенні Іллінецького Центру культури і дозвілля на базі міської бібліотеки з грандіозним успіхом пройшло громадське обговорення-презентація книги ГАЛИНИ БУХТИ та ВОЛОДИМИРА ІЖЕВСЬКОГО «ПІД ПОКРОВОМ ШАБЕЛЬНІ» (серія «Моя Вінниччина», випуск 65). Глибоко пізнавальне, документально обґрунтоване, сповнене ліризму і любові до рідного села та Іллінеччини видання не зоставило байдужим нікого. Точилася зацікавлена розмова видавців і читачів, представників місцевої влади і культурно-мистецької еліти про витоки нашої подільської духовності та шляхи до її збереження, лунали конструктивні пропозиції з цього приводу. Виступили начальник департаменту інформполітики та комунікацій з громадськістю СВІТЛАНА ВАСИЛЮК, голова Гайсинської райдержадміністрації ЛЮДМИЛА ГОЛОВАШИЧ, Іллінецький міський голова ВОЛОДИМИР ЯЩУК, директор Видавничого Дому «Моя Вінниччина», голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України ВАДИМ ВІТКОВСЬКИЙ, кандидат філологічних наук ЄВГЕН ПШЕНИЧНИЙ, ветеран культури Вінниччини МИКОЛА РОМАНОВ, директор Іллінецького аграрного фахового коледжу ВАСИЛЬ ПИНДУС, директорка Іллінецької міської бібліотеки НАТАЛЯ ПОКРИЩУК, письменник ВІКТОР ЦИМБАЛ, поетка і співачка з Донецька ОЛЬГА АКУЛОВА та інші.

Автори книги ГАЛИНА БУХТА та ВОЛОДИМИР ІЖЕВСЬКИЙ розповіли про свою працю над книгою-історією рідного села, поділилися творчими планами. ГАЛИНА БУХТА подарувала щойно видруковану книгу своєї лірики «Треті півні» її редактору й автору передмови МИХАЙЛУ КАМЕНЮКУ та спонсору видання ВОЛОДИМИРУ ІЖЕВСЬКОМУ. У свою чергу МИХАЙЛО КАМЕНЮК вручив ГАЛИНІ БУХТІ членський квиток Спілки слов’янських письменників України, а від Видавничого Дому «Моя Вінниччина» Іллінецькій та Дашівській бібліотекам ВАДИМ ВІТКОВСЬКИЙ і МИХАЙЛО КАМЕНЮК передали новинки книгодруків. ВАДИМ ВІТКОВСЬКИЙ передав щирі вітання та побажання миру авторам презентованої книги, всім учасникам зібрання, а також іллінчанам від Генерального консула республіки Польща у Вінниці Дамяна Цярціньскі, який зараз перебуває у Варшаві і з яким Вітковський мав телефонну розмову напередодні поїздки у Іллінці.

Думка учасників заходу була одностайною: в час грізних випробувань книга, мистецьке слово, пісня стають для українців надійною випробуваною зброєю та духовними ліками.

Ведучими цього справжнього свята єднання людей на грунті прекрасного і розумного були начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Дашівського ОТГ, до складу якої входить Шабельна, ОЛЬГА ДОЛГОВА та заслужений працівник культури України, письменник, редактор серії «Моя Вінниччина» МИХАЙЛО КАМЕНЮК.

Золотими нитками прошили це дійство музично-поетичні вітання від Дашева – жіноче тріо у складі Оксани Тихонюк, Ольги та Олени Долгових, народний хор «Дашівські передзвони; сольні пісні Олени Долгової); від Вінниці та Донецька – популярні авторські пісні та поезія донечанки ОЛЬГИ АКУЛОВОЇ, яка нещодавно переїхала до Вінниці, вірші ВІКТОРА ЦИМБАЛА, прочитані автором; від Іллінців – чудовий дует Галини Лисогори та Петра Орендочки.

Це літо стане урожайним на такі презентації. Видавничим Домом разом департаментом інформполітики та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації складено понад десяток їх наступних адрес.

160622