Кулівар отримав Патріарха

Кулвар_Патріарх_обкладинка13 червня 2022 року. Сьогодні у нас був хороший гість. Це журналіст покоління 1980-их ГРИГОРІЙ КУЛІВАР, уродженець с.Озаринці Могилів-Подільського району, колишній випускник факультету журналістики Київського Національного університету імені Т.Шевченка, згодом відповідальний працівник Служби безпеки України у Києві.

Сім’я Г.Кулівара мешкала в Ірпені, її дім був обстріляний і пошкоджений в дні наступу російських окупантів на Київ. Довелося стати тимчасовими біженцями, оселитися в батьківському будинку в Озаринцях. Там наш колега по журналістиці негайно зайнявся написанням історії рідного села, а оце доставив рукописа у Видавничий Дім для розгляду. При цьому розповів чимало цікавих подробиць про рідні Озаринці. Що до цього села причетний польський полковник з українського шляхетського роду Юрій Володийовський, котрий став прообразом головного персонажа трилогії польського класика Генрика Сенкевича «Вогнем і мечем» – Єжи-Міхала Володиєвського…що до Голодомору та сталінських репресій у 1930-их роках в Озаринцях мешкали 2000 українців, 1000 поляків і 1000 євреїв, а після них населення громади зменшилося удвічі.

Шанованому гостю і колезі ми передали книгу «Патріарх» про І.В.Гуменюка, легендарного редактора могилів-подільської районної газети «Наддністрянська правда», написану його сином українським дипломатом БОРИСОМ ГУМЕНЮКОМ. Адже Іван Васильович причетний до того, що Г.Кулівар обрав журналістську стезю в житті.

130622