Лауреати премії ім. В. Забаштанського за 2022 рік

Премія Забаштанського_061022ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МОЯ ВІННИЧЧИНА» інформує: 5 жовтня 2022 року. «Браїлівська осінь Володимира Забаштанського» розпочалася цього року по-новому і оригінально – з екскурсії Браїловом, професійно проведеною директором музею В.Забаштанського НАДІЄЮ СЛОБОДЯНЮК. Попереду нас була Православна церква, позаду – древній Браїлівський жіночий монастир, по ліву руку – костел, а по праву – колись стояла синагога. Справжнє місце сили!

Століттями тут уживалися мирно люди різних національностей і різних віросповідань, усім знаходилося місце під Сонцем. Тому й коли насувалася небезпека, люди були мотивовані захищати зі зброєю в руках це своє щасливе життя. Зараз на фронті російсько-української війни захищають Батьківщину від імперських звірів понад 400 місцевих бійців!

Біля встановленого громадою великого гранітного хреста люди збираються і поминають своїх полеглих Героїв. Від рук російських окупантів полягли смертю героїв 6 браїлівчан.

Як завжди «Браїлівської осені Володимира Забаштанського» визначили лауреатів премії його імені, гідних людей. Це ГАННА СЕКРЕТ, заслужена журналістка України, тележурналістка з Вінниці, яка знала Володимира Забаштанського і зберегла його голос в своєму відеоархіві; ЛЮБОВ ШАЛАМАЙ, майстриня народної творчості , яка вишила десятки портретів подільських достойників, зокрема, і портрет Володимира Забаштанського, переданого на зберігання до музею; ЕММА БАБЧУК, заслужена журналістка з Києва, авторка циклу радіопередач з Володимиром Забаштанським; НАДІЯ СЛОБОДЯНЮК, директорка музею Володимира Забаштанського, авторка публіцистичних книг про життєвий і творчий шлях поета.

Прибути на свято і отримати премію змогли лише двоє лауреатів – Любов Шаламай і Надія Слободянюк. Двом іншим відзнаки будуть вручені пізніше у Вінниці та Києві. Премію Ганні Секрет буде вручено завтра, 7 жовтня, в обласному Центрі народної творчості.

Премію імені Володимира Забаштанського вручали лауреатам ВАДИМ ВІТКОВСЬКИЙ, голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України, директор обласної комунальної установи «Видавничий Дім «Моя Вінниччина», ВОЛОДИМИР ГОРЛЕЙ, член НСПУ, ініціатор нагородження, ЄВГЕНІЙ ДУБОВИЙ заступник голови Жмеринської районної військової адміністрації, ВІКТОР МУРАШКО заступник голови Жмеринської районної ради.

У своєму виступі лауреатка ЛЮБОВ ШАЛАМАЙ сказала, що грошову частину премії вона вирішила передати Браїлівському дитячому духовому оркестру і на потребу Збройних Сил України.

Інша лауреатка ЕММА БАБЧУК, яка не приїхала на свято через хворобу, надіслала організаторам свята лист, в якому вона просить передати грошову частину її премії таким чином: 1000 гривень – на потреби ЗСУ і 4000 гривень – на розвиток музею Володимира Забаштанського.

До речі, множаться ряди благодійників на розвиток Браїлівського музею Володимира Забаштанського. Привертає увагу відвідувачів музею розгорнута тут «Бібліотечка імені Ріви і Тули Кемельман». Це подружжя браїлівчан, Ріва Кемельман була знищена фашистами в Другу світову війну серед інших євреїв. Нещодавно музей відвідав їх внук Борис Кемельман-Хмельницький – відомий міжнародний бізнесмен. Він виділив кошти на ремонт музею та закупівлю книг для поповнення музейної бібліотечки імені своїх батьків. І продовжує надавати музею фінансову допомогу.

На святі були присутні і виступили письменники ВАЛЕНТИНА БУЗДИГАН, ІВАН МАЛЮТА, МИКОЛА ШКОЛЬНИЙ, депутат Жмеринської райради, радник міського голови Жмеринки ВАЛЕРІЙ РЕЗИДЕНТ, староста Браїлова РОСТИСЛАВ СВАРИЧЕВСЬКИЙ, фермер і спонсор свята ВОЛОДИМИР ГАВРИЛЮК, директор Вінницького обласного краєзнавчого музею КАТЕРИНА ВИСОЦЬКА, заступник Жмеринського міського голови ВІКТОР БІЛОУС, начальник управління культури Жмеринської районної ради ВОЛОДИМИР ДУДІК.

Приємною несподіванкою було побачити у залі почесного гостя – однокласницю Володимира Забаштанського КАТЕРИНУ МАКАРІВНУ ІРГУ.

Церемонію вручення нагород професійно провели директор Браїлівського Будинку школярів АЛЛА ЛАНОВА та учні БОГДАНА МУКОЇД, переможниця конкурсу читців «Зоряна мрія», і НАЗАРІЙ СЛОБОДЯНЮК, який спеціально приїхав на свято аж із Данії.

Як завжди, фотолітописно фіксував подію відомий журналіст і фотохудожник ОЛЕКСАНДР ГОРДІЄВИЧ.