Аудіокнига. Новий проєкт Михайла Каменюка

Каменюк_Проект Аудіокнига_2022ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МОЯ ВІННИЧЧИНА» інформує:
ВІД ПАСИВНОГО СЛУХАЧА ДО АКТИВНОГО ЧИТАЧА
22 вересня 2022 року в приміщенні Вінницької міської бібліотеки імені І.Бевза відбулася робоча нарада з питання втілення в життя інтернет-проекту «Вінницька звукова книга» (автори проекту письменник МИХАЙЛО КАМЕНЮК та бібліотекар ТЕТЯНА СТОЛЯР). Директор Вінницької міської централізованої бібліотечної системи ТЕТЯНА ВЕРЕЩАК високо оцінила цей творчий задум письменників, видавців і бібліотекарів, який втілюватиметься обласною комунальною установою Видавничий Дім «Моя Вінниччина» та Вінницькою МЦБС за участі громадської організації «Русалка Дністровая».
Редактор Видавничого Дому «Моя Вінниччина» МИХАЙЛО КАМЕНЮК познайомив присутніх керівників бібліотечних філій міста та їх активістів з метою проекту та найближчими планами. Він сказав, що в популяризації вінницької української книги – класики та новинок – слід активніше використовувати сучасні методи. Одна із них – звукова (аудіо) книга, презентації на хвилях інтернету найзначиміших, найцікавіших творів рідною мовою, яких стає все більше. Тим паче, що в наш непростий час мало хто має розкіш спілкування з паперовою книгою. А от її аудіо варіанти можна слухати будь-де і в будь-яку пору дня і ночі. Телефон, навушники – і можеш слухати, навіть копаючи картоплю. Пригодиться така форма і людям з поганим зором, а то й без нього. Велика користь від новації може бути педагогам, учням і студентам. Як сказав, М.Каменюк, «наша звукова книга допоможе багатьом поміняти стан: від пасивного слухача – до активного читача».
На думку письменника-видавця, мета проекту соціально значима, має безпомильний освітній приціл і, зрештою, ідеологічну складову. Він допоможе бібліотекам і школам в досягненні їхніх виховних та світоглядних завдань через цікаву і повчальну книгу; знайомитиме слухачів з кращими набутками в художній, науково-популярній, краєзнавчій літературі, з книгами та їх авторами, які мали або мають безпосереднє відношення до Вінниччини; вироблятиме смак до високого читання, формуватиме читацький світогляд. А ще знайомитиме широке коло користувачів інтернету з новими перспективними іменами в поезії та прозі; в циклі передач «Дитяча читанка» озвучуватиме народні і кращі літературні українські казки, виконуватиме розвиваючі дитячу уяву і сприйняття твори інших жанрів; в циклі передач «Спадкоємці Степана Руданського» звучатимуть кращі набутки вінницьких гумористів; а в передачах «Література без кордонів» представлятимуться цікаві доробки в галузі перекладу творів українською мовою і навпаки: переклади робіт українців іншими мовами народів світу. В планах проекту проведення на базі озвучених програм прес-конференцій, презентацій, круглих столів, дискусійних клубів, засідання клубів любителів книги в ВМЦБС, навчальних та культурних закладах тощо.
Віце-президент ГО «Русалка Дністровая», письменниця ЛЮДМИЛА ЛЮБАЦЬКА, завідуюча філією №17 ВМЦБС, співавторка проекту ТЕТЯНА СТОЛЯР, поет ЛЕОНІД БОРОЗЕНЦЕВ, викладач педуніверситету ДМИТРО МАТІЮК та інші поділилися своїми думками про тематичне наповнення програм «Вінницької звукової книги».
Проект вже стартував читанням уривків з повісті ямпільчанина АНАТОЛІЯ ЖАРУКА «Четверта посмішка». Скоро скарбничка «Вінницької звукової книги» поповниться.
Слухати ці літературні передачі можна за пошуком в Гуглі: Вінницька звукова книга на ютубі, а також на сайтах ВМЦБС та у фейсбучних групах «Видавничий Дім «Моя Вінниччина», VIN LIT, «Русалка Дністровая», «Спілка слов’янських письменників України», «Вінниця цікава»