Анатолій Подолинний – кавалер відзнаки «За заслуги перед Вінниччиною»

21 серпня 2015 року відбулось урочисте засідання позачергової 40 сесії обласної Ради 6 скликання. У присутності представників іноземних делегації, що прибули до Вінниччини на святкування 24-ї річниці Незалежності України, відбулось нагородження Почесною відзнакою «За заслуги перед Вінниччиною» 9 вінничан, серед  них був наш колега – письменник, науковець, педагог і публіцист Анатолій Подолинний. Йому цього року виповнилось 75 років. Заслуги перед Вінниччиною у нього справді чималі. У 70-ті роки він написав кілька туристичних путівників про рідний край, у 80-ті упорядкував кілька збірок і альманахів місцевих авторів, у 90-ті створив енциклопедичний словник красного подільського письменства. Вже у новому тисячолітті видав кілька книг на захист рідної мови, карбування української ментальності. Титанічна його праця в якості керівника великого творчого колективу, що видав унікальний альбом  – «Вінниця. Історичний нарис». Багато років він був професором Вінницького педагогічного університету. І ось наразі Вінниччина відзначила свого патріота. Анатолій Подолинний став одним з 80-ти земляків, хто на цей час вже отримав цю відзнаку. Наші вітання!

 

ПОЧЕСНА ВІДЗНАКА „ЗА ЗАСЛУГИ ПЕРЕД ВІННИЧЧИНОЮ”

1. Почесна відзнака „За заслуги перед Вінниччиною” є обласною відзнакою за вагомий особистий внесок у розвиток Вінниччини, активну  благодійну, гуманістичну і громадську діяльність.

2. Почесною відзнакою „За заслуги перед Вінниччиною” можуть бути нагороджені жителі Вінницької області, громадяни інших регіонів України та  інших держав.

3. Нагородженим вручається Почесна відзнака „За заслуги перед Вінниччиною”, посвідчення до неї та грошова винагорода в сумі 5000 гривень.

4.Особу може бути нагороджено Почесною відзнакою „За заслуги перед Вінниччиною” один раз.

5. Нагородження Почесною відзнакою „За заслуги перед Вінниччиною” здійснюється до Дня Незалежності України та до ювілейних дат заснування Вінницької області.

6. Висунення особи для нагородження здійснюється гласно. Право висунення до нагородження мають органи місцевого самоврядування, місцеві  державні адміністрації, трудові колективи, політичні партії та громадські організації. Кожен із зазначених подавачів має право висунення для нагородження лише однієї особи.

7. Клопотанням про нагородження є один з таких документів:

– рішення сесії районної, міської (міста обласного значення) ради;

– рішення колегії Головного управління або управління облдержадміністрації;

– рішення колегії обласного управління, відомства у Вінницькій області;

– рішення конференції, пленуму обласного органу політичної партії, громадської організації.

8.  Не пізніше як за три місяці до зазначених дат, одночасно з клопотанням про нагородження подаються такі документи:

– біографічна довідка;

– відомості про досягнення, зазначені  у пункті 1 цього Положення щодо особи, яка представляється до нагородження.

9. Клопотання про нагородження Почесною відзнакою „За заслуги перед Вінниччиною” і додані до нього документи розглядаються Комісією з питань нагородження вищезазначеною Почесною відзнакою, яка приймає відповідне рішення і за погодженням з постійною комісією обласної Ради з питань регламенту, депутатської діяльності і етики вноситься на розгляд сесії обласної Ради.

Кандидатури, за яких не проголосовано більшістю від загального складу обласної Ради, не можуть бути повторно внесені для розгляду протягом поточного скликання.

10. Документи, які внесені до розгляду з порушенням пунктів 6 і 7 цього Положення, повертаються органу, що вніс подання.

11. Вручення Почесної відзнаки „За заслуги перед Вінниччиною”, посвідчення до неї та грошової винагороди здійснюється в урочистій обстановці, як правило, головами обласної Ради та обласної державної адміністрації або за їх дорученнями –  заступниками голови обласної Ради, першим заступником, заступниками голови обласної державної адміністрації.

12. Кількість осіб, які можуть бути нагороджені  Почесною відзнакою „За заслуги перед Вінниччиною” визначається залежно від коштів, передбачених кошторисом видатків на нагородження обласними відзнаками.