Наша війна – священна!

25 серпня 2015 р. в прес-центрі департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації відбулась презентація спеціального випуску журналу «Вінницький край» присвяченого Революції Гідності та подіям на сході України.

Спецвипуск підготовлено за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА.

У презентації взяли участь головний редактор журналу «Вінницький край» Вадим Вітковський, заступник головного редактора журналу Валентина Буздиган, голова обласної організації спілки журналістів України Василь Паламарчук, голова обласної організації Національної спілки письменників України Михайло Каменюк, професор, кандидат філологічних наук Анатолій Подолинний, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Володимир Лазаренко та боєць батальйону територіальної оборони «Вінниця» з позивним «Арізона».

Вінничани, як і всі жителі України, відстоювали європейський вибір нашої держави на Майдані, зі зброєю в руках охороняють її східні рубежі від ненаситних сусідів. Більше сотні подолян заплатили за свободу й незалежність своїми життями.

«Спецвипуск журналу «Вінницький край» – «УКРАЇНА В ОГНІ» – присвячено героям Майдану й АТО, їхнім родинам, волонтерам, патріотам – одне слово, усім, хто охороняв і піклувався про нашу країну» – зазначив Вадим Вітковський.

За його словами, поезія номера представлена добірками віршів Михайла Каменюка, Василя Кобця, Жанни Дмитренко, Віктора Цимбала, Валтера Орр Скота, проза – творами Миколи Крижанівського, Віктора Тимчука, Олени Герасименко.

В свою чергу Валентина Буздиган проінформувала присутніх про складову розділів журналу. Так, у розділі «Простір часу» – статті Людмили Мрачковської, Лариси Семенко, Віктора Цимбала, Тамари Тисячної, Юрія Хмельового, спецкора часопису в зоні АТО Олександра Філіна, уривки з нової повісті Миколи Рябого «Бомбас». Також в ньому вміщено списки вінничан – героїв Небесної Сотні й АТО, які удостоєні звання «Герой України» і «Кривавий літопис АТО. Вінницька область».

У розділі «Сьоме небо» – розповідь Сергія Бартка про вінницького художника Аркадія Павлюка.

У розділі «Перо жарт-птиці» – сатиричні мініатюри Олексія Бойка на злобу дня, а в «Окрайчику» – вірші тростянецьких дітей, вихованців письменниці Лариси Колесник, про рідну Україну і мирне небо над нею.

Відкриває номер стаття Вадима Вітковського «Недоспівана пісня Олександри», про вінничанку Сашу Бурбело, яка померла у 15 років від невиліковної хвороби, але встигла написати багато світлих, життєствердних творів, видати кілька поетичних книг.

Першоджерело:

http://www.vin.gov.ua/web/vinoda.nsf/web_alldocs/Doc%D0%94%D0%95%D0%9F%D0%869ZQKMX