Всеукраїнська премія ім. С. Руданського визначила своїх лауреатів

Премія Руданського_14122214 грудня 2022 року. Сьогодні відбулося засідання журі щорічної Всеукраїнської літературної премії імені Степана Руданського на чолі з головою журі, заступником голови Вінницької обласної ради  І.Д.ІВАСЮКА. На здобуття високої нагороди претендувало цього разу 5 номінантів. Після детального обговорення представлених їхніх творчих доробків шляхом таємного голосування вирішено відзначити премією:

– РУДИКА ВАСИЛЯ (Київ) за сатиричний роман «Слуга народу» (висунутий КЗ «Бершадська бібліотека»;

– КИРНИЦЬКОГО ВІТАЛІЯ – за аудіо альбом з читанням сатири і гумору «Кому чого бракує» (висунутий Вінницьким куренем гумористів та військовою частиною А 2656);

– ДЯЧЕНКО ОЛЕНА – за авторські гумористичні відео сюжети аматорського гумористичного дуету «Королеви гумору» (висунута Центром культури і дозвілля Тростянецької селищної ради  Гайсинського району Вінницької області).

Дипломи та грошові винагороди загальним розміром понад 70 тисяч гривень (фінансується вінницьким обласним бюджетом) лауреатам буде вручено найближчим часом.

Як відзначили під час обговорення члени журі, роль і значення сатири і гумору набуває особливої сили в час суворих випробувань, які прийшли в наш край з військовою агресією Росії проти України. В цей час активізуються оперативні форми донесення дотепного, веселого, гострого художнього слова до людей, в першу чергу, до наших захисників-воїнів, чим і займаються популярні в народі виконавці В.Криницький (служить у ВСУ) та О.Дяченко (активна волонтерка). В ці дні народилася й оригінальна ініціатива обласної комунальної установи «Видавничий Дім «Моя Вінниччина» та Вінницької міської централізованої бібліотечної системи, що швидко набула широкої популярності, – створення аудіо бібліотеки в інтернеті «Вінницька звукова книга на ютубі», вже підготовлено і розміщено в ефірі 15 її програм, які використовуються і в освітньому процесі.

Літературна премія імені Степана Руданського працює на Україну та її літературу. А число її лауреатів наблизилося до 60.