Вінницькі письменники на презентації книги про село Вила

Вила_книга20 травня 2018 року у с. Вила, відбувся захід з нагоди презентації книги, написаної у співавторстві Надії Подкопаєвої та Юлії Белінської. У залі панувала надзвичайно тепла і водночас емоційна атмосфера. Жителі цього села тепер мають свою книгу про історію рідного краю, а це – неабияке свято для людей, які дійсно люблять своє село та бережуть його історію, як справжній скарб.  Книга розкриває сторінки історії села впродовж століть до наших днів, розповідає про родини та духовні здобутки вилянської громади.

Автор книги, учителька Томашпільської школи Надія Подкопаєва, яка починала свій трудовий шлях у Вилянській школі, була ведучою свята разом з Вадимом Вітковським, який нині є головою обласної організації НСПУ та редактором журналу «Вінницький край». На цей захід прибули письменники Ніна Гнатюк –  представник Міжнародного Вінницького земляцтва в Києві, Михайло Каменюк – почесний президент обласної організації НСПУ, поет Віктор Цимбал, фотохудожник Олександр Гордієвич, поетка Жанна Дмитренко.

В заході взяли участь голова Вінницької обласної ради, виходець із села – Анатолій Олійник, заступник голови Вінницької обласної ради Ігор Хміль, директор департаменту інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю ОДА Світлана Василюк, голова Томашпільської районної ради Дмитро Коритчук, начальник відділу культури Томашпільської РДА Олена Сікал, жителі Вил та навколишніх сіл.

Звертаючись до присутніх у святковій залі Анатолій Олійник зазначив: « Я сьогодні з великим хвилюванням стою на цій сцені, адже все моє дитинство пройшло тут, у Вилах, де я ріс, пас гусей та корів разом зі своїми однолітками та старшими друзями, тут я босим ходив.  З самого юнацького віку мені мріялося про те, щоб люди в нашому селі жили так, як в місті, щоб їм було комфортно. Так в той час я мріяв, аби до кожної оселі було підключено газ, який значно полегшить сільський труд людей. Інша мрія була – зібрати по крупинці все, що стосується історії Вил, історії людей та родин, які у цьому селі жили.  Саме так з’явилася ідея про те, щоб зібрати матеріал і видати першу книжку про наше село. Спільно з моєю рідною сестрою Надією Подкопаєвою ми обговорили цю ідею та почали працювати».

Вила_Каменюк_Гнатюк_200518Анатолій Дмитрович висловив сподівання про те, що вивчення історії села Вил буде поглиблюватися і з часом буде видано й інші томи книжки «Вила».

Вадим Вітковський, у свою чергу  зауважив, що результатом півторарічної роботи стала чудова книга, більш ніж на 500 сторінок. « Ми вже видали більше 25 томів історій рідних сіл з різних районів, але ще такої творчо натхненої, активної і працьовитої жінки як Надія Подкопаєва, яка б так сильно переймалася створенням книги, не було. Коли ми готували цю книгу, пані Надія просто закидала фактажем, цікавими файлами кожного дня і в такому ритмі  ми працювали більше року.  Результат такої плідної роботи ми сьогодні бачимо у вигляді книги про історію «Вила».

В ході презентації книги лунали чудові вірші та пісні про рідне село, про любов до батьківщини, а також виконувалися танцювальні номери. В тканину заходу вплелись виступи сільських аматорів: народний аматорський колектив «Оберіг», вилянський духовий оркестр (керівник Віталій Мельник) та ін. Під час зустрічі було пряме включення  з привітаннями земляків, які проживають у різних країнах.

Захід видався дуже теплим, щирим, зворушливим,  глядацька зала була заповнена людьми, які живуть своїм селом та цінують його, це було помітно, коли під час декламації віршів на їхніх очах виступали сльози.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/11107-na-vinnychchyni-prezentovano-cherhovu-knyhu-iz-serii-moia-vinnychchyna-pro-selo-vyla