Парад світлиць Шевченківського свята

1_33614856_2065109107109743_4618455578375618560_n24 травня 2018 р. у рамках проведення на Вінниччині Міжнародного Шевченківського свята «В сім’ї вольній, новій», відбулось відкриття експозиції Світлиць територіальних громад області та мистецької виставки. Також  на площі ім. Т. Г. Шевченка було презентовано літературно-мистецький захід «Поетично-пісенний вінок Великому Кобзареві».

На урочистості завітали голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, вінницький міський голова Сергій Моргунов, заступник голови ОДА Ігор Івасюк, начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслав Городинський, а також керівники структурних підрозділів ОДА та їх заступники, депутати обласної Ради.

Оглянувши експозицію Світлиць, Валерій Коровій поспілкувався із представниками територіальних громад області та відзначив високий рівень роботи майстрів, чиї вироби були представлені на виставці. Після відкриття літературно-мистецького заходу відбулося покладання квітів до скульптурної композиції   Т. Г. Шевченка на знак вшанування генія українського народу.

У проведенні заходу взяли участь народний аматорський колектив працівників культури Вінницького району (керівник Ігор Кочурський), народне аматорське тріо бандуристок Хмільницького районного будинку культури (керівник Галина Гринько), народний аматорський інструментальний фольклорний гурт «Подільські музики» Вінницького районного будинку культури (керівник Павло Пісковий), актори ВОУАМДТ ім. М. К. Садовського Володимир Постніков та Анна Положенко у ролі ведучих.

На Вінниччину також завітали видатні поети і письменники, літературознавці, кращі колективи та відомі співаки, шанувальники Шевченківського слова.

До вшанування пам’яті Великого Кобзаря долучився лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, народний артист України, Герой України Анатолій Несторович Паламаренко. У заході також взяв участь голова Національної спілки письменників України Михайло Олексійович Сидоржевський.

Ще у  1961 році було засновано Національну премію України імені Тараса Шевченка – державну нагороду, найвищу творчу відзнаку за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Зазначена премія заснована для відзначення за найбільш видатні твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики. На Вінниччині лауреатами премії стали заслужений майстер народної творчості України, художник Віктор Наконечний із с. Клембівки, що на Ямпільщині; народний депутат України Володимир Яворівський з с.Теклівки Крижопільського району; народний художник України Андрій Чебикін з м.Гайсина та поет Петро Перебийніс із Шаргородщини.

Біля скульптурної композиції Т. Г.Шевченка жителі та гості міста мали можливість послухати вірші українського генія з вуст видатних поетів та письменників – Петра Мойсійовича Перебийноса, Антоніни Іванівни Листопад. Також учасники дійства ознайомилися із програмою творчих колективів під час проведення літературно-мистецького заходу.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/11202-na-vinnychchyni-vidbulas-vystavka-svitlyts-terytorialnykh-hromad-ta-vidkryttia-literaturno-mystetskoho-zakhodu-poetychno-pisennyi-vinok-velykomu-kobzarevi