Вінницькі письменники на Хмільниччині    

72657454_531991607575873_8504616346565214208_n14 жовтня 2019 року Видавничий Дім «Моя Вінниччина» презентував черговий том серії книг-історій сіл «Моя Вінниччина» в селі Лузна Хмільницького району під час Дня цього села, який традиційно відзначається на Святу Покрову. Книгу написав уродженець Лузни академік Борис Панасюк (псевдонім Борис Лознянський), назва її «Лузна-Лозна: село на Поділлі», – повідомляється на сторінці установи у мережі Фейсбук.

Чимало див побачила наша творча група (Вадим Вітковський, Михайло Каменюк, Олександр Гордієвич, Жанна Дмитренко, Зоя Тищенко) цього дня у Лозні, – звітує один з учасників поїздки і редактор книжкової Михайло Каменюк і продовжує, – Відбулося освячення пам’ятника Богоматері на місці відбитку Її святої стопи в гранітній скелі. Ми змогли вмити лице святою водою, яка ніколи не висихає у цій чудотворній стопі. Мені вдалося посидіти в легендарному гранітному кріслі литовського князя Ольгерда.

По селу курсував мотопробіг: сучасний ошатний тракторець возив по вулицях голосистих молодиць, які сипали навсібіч жартами та піснями. Гумористичні дійства перекинулися на майдан біля будинку культури села, а потім розпочалися урочистості, супроводжувані яскравими номерами художньої самодіяльності. Зі сцени ми презентували згадане майже 600-сторінкове документальне видання історії села. Відали сільську громаду заступник голови Вінницької ОДА Олександр Крученюк, влада Хмільницького району, від депутатів та підприємців заслуженим людям вручалися подарунки та пам’ятні адреси. Належну шану було віддано видавцям та краєзнавцям. Звучала гарна поезія та пісні.