Відбувся  IV фестиваль подільських громад

Фестиваль подільських громад_2506214-ий обласний Фестиваль Подільських Громад, який проходив 25 червня 2021 року на сцені обласної філармонії і був присвячений вшануванню книг-історій наших сіл та їхніх авторів за 2020 рік, перевершив своїм успіхом усі сподівання. Цього разу іменинницями стали книги «Закриниччя і Човновиця», «Моя Клекотина і Пасинки мої», «Бронниця – серце моє», «Сторінки забутої історії» (про села Муркуриловеччини), «Мов два крила – Антопіль і Марківка», «Минуле та сучасність села Обідне», «В полях лежить село моє чудове» (про села Держанівку, Терешпіль, Софіївку та Українське Жданівської ОТГ), «Молитва в дідовому садку» (сторінки села Павлівка Калинівської ОТГ). Також імениниками почувалися і їх автори, як правило люди не професіональні літератори, а залюблені в рідний край, в отчі села, їх неповторну історію. Тут і професор та знаний хірург Борис Болюх, і київський підприємець Олександр Татарчук, бібліотекарка Тетяна Михалинчук, директор школи Тетяна Сидорчук, культпрацівниця Надія Бойченко, православний священник Борис Пентюк, ветеран педагогічної ниви Володимир Ревуцький та інші.

Кожна громада постаралась на Фестивалі представити себе з кращого боку. І глядачі переконалися: наші села зостаються пісенними, веселими, життєрадісними та прозріваючими краще майбутнє. Керівники цих громад та їх установ дарували авторам книг квіти і короваї, вірші-посвяти і сердечну вдячність. Таку ж вдячність постійно висловлювали зі сцени на адресу директора обласної комунальної установи «Видавничий Дім «Моя Вінниччина» письменника Вадима Вітковського та редактора серії книг «Моя Вінниччина» письменника Михайла Каменюка. Обидва вони вели Фестиваль і вдало коментували творчий доробок краєзнавців, який втілився у книгах.

Учасники та організатори Фестивалю надіслали телеграму на адресу депутатів обласної ради, яка в цей день проводила чергову сесію. В телеграмі – вдячні слова за багаторічну фінансову підтримку обласного книговидання, яке й породило єдиний в Україні проект «Моя Вінниччина», в його рамках мають вийти понад тисячу томів, котрі зафіксують стараннями ентузіастів історію кожного села Вінниччини, аж до найменшого хутора.

Було на цьому святі чимало приємних сюрпризів. Своїх земляків, зокрема, вітали новими піснями популярні співаки, народні артисти України Станіслав Городинський та Микола Янченко. Вражали майстерним співом самодіяльні артисти з наших сіл і містечок: Леся Король з Мурованих Курилівців, жіночий ансамбль і чоловічий дует (Олександр Пеньковий і Микола Циба) з Закриниччя, вчителька з Марківки Мирослава Мотрук, дільничний інспектор Тульчинського райвідділу поліції Олександр Григоришин, аматорський колектив «Ободяночка», школярка Аміна Буга з Обідного. Та найбільший успіх випав на долю вихованців циркової студії при Обіднянському сільському Будинку культури Софії Хрустовської та Анастасії Комар, які переконали глядачів, що зірки оригінального жанру виростають не лише в столицях.

Михайло Каменюк за дорученням Правління Спілки словянських письменників України вручив письменницькі квитки новобранцям Спілки, авторам представлених на Фестивалі книг Надії Подкопаєвій та Володимиру Ревуцькому. Перед цим за краєзнавчо-літературний доробок до цієї Спілки був прийнятий також Борис Болюх. Практична участь згаданої творчої організації в обласному видавничому проекті «Моя Вінниччина» дохідливо переконує: творці словом починають активно відгукуватися на соціальний запит.

В. Ревуцький - лауреат премії ім. В. Тимчука за 2020 р.

В. Ревуцький – лауреат премії ім. В. Тимчука за 2020 р.

Традиційно було визначено кращу книгу серії «Моя Вінниччина» за минулий рік. Нею стало панорамне історико-етнографічне дослідження «Сторінки забутої історії». Його автор Володимир Ревуцький отримав відповідний диплом та грошову винагороду. Ця щорічна премія іменна – вона носить ім’я вінницького письменника Віктор Тимчука, одного з тих, хто започатковував згадану видавничу серію.

Подія, про яку йдеться, неординарна, як на сьогоднішні непрості часи для українського села. І віриться, що девіз Вінницького Фестивалю подільських громад «Відродимо село – відродимо Україну» має глибоке ідеологічне значення. Збережена і примножена духовність врятує нас усіх.