На гостину до Ахматової

Ахматова_23062123 червня 2021, саме в день народження поетеси світового рівня Анни Ахматової, вінницькі письменники відвідали її музей в с. Слобідці-Шелехівській на Хмельниччині. Музей було створено до її сторіччя у 1889 році в маєтку, який належав тітці поетки А. Вакар. Разом з нею проживала її рідна сестра Інна Еразміівна – мати Ахматової. На подільській землі мати поетеси й похована у 1930 році. А в садибі Анна Ахматова бувала у 1896 році ще дівчинкою і пізніше ще раз – у 1912 році. Вважається, що тут вона написала кілька віршів.

Музей прекрасно оздоблений і має в експозиції особисті речі поетеси – ікону з Комарова, намисто, окуляри, шарфик, чашку, передані до музею родичами з Росії ще минулого століття. Недавно до музею потрапив одяг поетеси кінця 60-х:  сукня, черевички, капелюшок. Дбайливо зберігаються книги, у т.ч. прижиттєві, портрети і скульптурі зображення поетеси. Музей є філією Хмельницького обласного літературного музею і опікується обласною письменницькою організацією. День народження Ахматової є нагодою для творчих зустрічей письменників Поділля – Вінниччини та Хмельниччини. Цього разу з Хмельницького приїхали наші побратими: Петро Маліш, Василь Горбатюк, Віталій Михалевський, Михайло Цимбалюк, Любов Сердунич, Ельвіра Молдован, Оксана Скоц.  Вінницю представляли: Валентина Сторожук, Андрій Стебелєв, Світлана Лапатанова, Ірина Зелененька, Юлія Броварна. З Одеси приїхала Ірина Тома.

Лунали вірші великої поетеси, присвяти їй сучасних поетів, переклади її поезій. Традиційні Ахматовські читання були сповнені музикою і літнім запашним повітрям. Дякуюємо за гостинність музейним працівникам та чудову екскурсію.