Вересневі Стусівські читання

Стус_09_20194 вересня, у Вінниці пройшли традиційні вересневі Стусівські читання. Віддати шану поету-земляку, політв’язню та Герою України Василю Стусу зібралися політики, митці, освітяни, письменники, науковці, студентська та учнівська молодь. Про це повідомили у Вінницькій облдержадміністрації і написали на сайті Вінницькою ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.

Захід організований ВОУНБ за підтримки управління культури і мистецтв Вінницької ОДА спільно з обласною організацією НСПУ за участю громадськості міста й області.

Від організаторів до присутніх звернулись в.о. начальника управління культури і мистецтв ОДА Валентина Троян та директор ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Лариса Сеник.

Валентина Троян  підкреслила, що ім’я  Василя Стуса ввійшло в нашу історію як важливий чинник національного пробудження й самоусвідомлення, стало символом духовної незламності й свободи. На часі – глибоке пізнання поетичного доробку цього самобутнього митця, і не лише в українському літературному контексті.

В ході заходу відбулось покладання квітів до пам’ятника поету від громадськості та представників влади. Перед публікою виступили  українські письменники Валентина Сторожук, Ніна Гнатюк, Віктор Мельник та Василь Кобець.

У програмі заходу, як зазвичай,  відбулось читання поезій В. Стуса та виконання музичних номерів творчою студентською молоддю.

Майже три десятиліття Стусівські читання традиційно проходять у січневі та вересневі дні.  Щороку подоляни віддають належну шану геніальному поетові. За коротке життя Василь Стус (1938–1985), поет, член Гельсинської спілки, залишив 6 томів творів, більшість з яких було перекладено англійською мовою і опубліковано на Заході.