Вечір пам’яті юної спілчанки Олександри Бурбело у Якушинцях

burbelo_yakushynts_2016_29 вересня 2016 року с. Якушинці, що під Вінницею, відбувся творчий вечір пам’яті юної письменниці,члена НСПУ Олександри Бурбело. Це було свято пісні та поезії. Присутніми були батьки Світлана Бевз та Сергій Бурбело, рідні, друзі, мешканці села.
Будинку культури с. Якушинці можуть позаздрити багато районних центрів. Там я була вперше, – розповідає письменниця Галина Рибачук-Прач. Зустріла нас директор, Іванюк Людмила Володимирівна, дуже доброзичливо. Всю програму було підготовлено колективом Будинку культури. Виступали творчі колективи: дует «Розмай», квартет «Дзвін». Звучали пісні на вірші Олександри, музику до яких написав Ігор Миколайович Шуберт. Журнал “Вінницький край” також долучився до події. Виступав Вадим Вітковський, член НСПУ.

Мати письменниці зізналась: «Мої озвучені раніше думки здійснюються в дуже швидкому темпі, і я тому щиро радію. За цей рік я почула більше десятка пісень на слова Олександри, її пам’ять вшанували встановленням меморіальної дошки на будинку, де проживала Саша. Буде встановлена іще одна – в школі, де навчалась юна поетеса. Її творчість вивчають в школах на позакласних читаннях, і я сподіваюсь, що її творчість згодом буде висвітлена у шкільній програмі. Звичайно хотілося, щоб Саша була жива… Дуже багато лишилось недосказаних і недописаних рядків, але доля вирішила інакше. Низький уклін тобі, доню. Світла та вічна пам’ять!До цього часу мене не покидає відчуття тепла і якогось піднесення, ніби Саша була в цей час поруч з нами».