Вадим Вітковський про 50-річчя Вінницької організації НСПУ

Вадим Вітковський

Вадим Вітковський

Наш друг – блогер і письменник Юрій Прокопенко створив цей матеріал для блогу газети «20 хвилин». У Вінниці, 9 жовтня, обласна організація Національної спілки письменників України відзначатиме 50-річний ювілей. З нагоди ювілею запланований урочистий захід з нагородженням видатних творчих особистостей та концертною програмою. Про підготовку до святкування і діяльність Вінницької НСПУ поговорили з головою Вінницької обласної письменницької організації Вадимом Вітковським.

— Вадиме Миколайовичу, розкажіть про підготовку до святкування 50-річного ювілею Вінницької НСПУ, що саме планується? — Святкування відбудеться у облдержадміністрації, на 4-му поверсі адмінприміщення… Зберуться майже всі письменники, бо через корона-вірус їх кількість обмежена 50-тьма… Буде керівництво області, приїде голова НСПУ Михайло Сидоржевський…  Будуть нагороди і виступи… Вручимо премії імені М. Стельмаха, В. Забаштанського, премію О. Чорногуза “Сміхооскар” за кращий гумористичний роман… Планується, що ВСІ письменники Вінниччини, зокрема, й ті, які живуть у районах,  будуть відзначені… — Залучаєте волонтерів до підготовки чи обходитесь суто силами НСПУ? — Своїми силами і допомогою друзів — У зв’язку з пандемією коронавірусу чи не думали провести захід на свіжому повітрі, а не в приміщені? — Є такий варіант. Напевно, це так і буде, у дворику облдержадміністрації, на стільцях… — Хто фінансує захід? І взагалі чи вистачає фінансування Вінницькій НСПУ? — Все своїми силами. Захід ми самофінансуємо. — Вінницька НСПУ має 65 членів, а ще гості, то приблизно яку кількість людей очікуєте на святкуванні? — Через короновірус письменників буде не більше 50! А гостей – час покаже!.. — Чи очікують учасників і гостей заходу якісь приємні сюрпризи? — Звичайно… Будуть Василь Шкляр, Наталка Поклад, Петро Перебийніс, Ніна Гнатюк… Ну, і сюрпризи, думаю, від влади… — Пане Вадиме, у Вікіпедії написано, що Ви є радником голови Вінницької ОДА, які питання обговорюєте і чи прислуховуються до Ваших порад? — Питання захисту національної культурної спадщини (М. Леонтович, Є. Гуцало…), до мене прислухаються голова обласної ради і більшість депутатів… — Чи значить це, що загальний призовий фонд премії ім.М. Коцюбинського у наступному році буде збільшено до 100 000 грн.? — Призовий фонд залишиться той самий. — Вадиме Миколайовичу, новостворена Спілка слов’янських письменників України є конкурентом НСПУ? — Ні. Це окрема структура громадська — Чого на Вашу думку сьогодні бракує НСПУ і зокрема літературному процесу Вінниці та області? — НСПУ бракує підтримки від держави! У Вінниці ми маємо таку підтримку від влади! — Якими Ви бачите шляхи подолання цієї проблеми? — Шляхом взаєморозуміння, прохання і переконання їх допомагати нам. — Розкажіть про Вінницьку НСПУ: які проєкти зараз впроваджуєте, підтримуєте? — Ми підтримуємо всі культурологічні проекти в області! День вишитої сорочки, фестиваль Подільських громад, відродження садиби М. Леонтовича, видання історій міст, селищ, сіл і хуторів, підтримуємо молодих талановитих людей.
Посилання на джерело: https://vn.20minut.ua/blogs/vadim-vitkovs-kij-pro-50-richchya-vinnic-koyi-nspu-j-ne-til-ki.html?fbclid=IwAR1MSdfzdhMLPwt2D6stTLmkfj9e15LACnhsRUV31uiAgg0hPuh5wZ5AMwk