25 поетів з легендарної Клембівки

Клембівка_22092022 вересня 2020 р. знаменита Клембівка Ямпільського району на Вінниччині проводила празник Поезії. Про це повідомляє ГО «Русалка Дністровая» на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук. Творча група Видавничого Дому «Моя Вінниччина» презентувала в сільському Будинку культури незвичайну книгу – «Сердець клембівських передзвін. 25 поетів одного села». Так, саме 25 поетів, уродженців Клембівки, прийшли до читача в цьому виданні, надрукованомукоштом сільської громадита та ще за сприяння таких обласних керівників як Микола Копачевський, Валерій Коровій, районної влади.
І ось з сільської сцени лунає схвильоване живе слово авторів книги. Не всі з них змогли завітати на поетичне свято. Немає серед нас уже поета-шістдесятника Ореста Корсовецького, геніального маляра Віктора Наконечного, лауреата Шевченківської премії, який свої полотна, як правило, супроводжував поетичними рядками…Не здужав прийти на зустріч через хворобу і похилі літа Микола Сирітко, зате як вправно виконала прохання дідуся його онучка Яна, яка зачитала дідусеві вірші, ще й так проникливо, що всім слухачам перехопило подих, а на очі багатьом навернулися сльози.
«Історія України – це не щось абстрактне, далеке від рідного дому як часом уявляють, а цілком зриме, конкретне, – сказав у своєму виступі редактор Видавничого Дому «Моя Вінниччина» Михайло Каменюк. – Месницькою кров’ю записала у ній свою cторінку незабутня героїчна Буша, вишила кольоровими нитками Клембівка, яка чарує світ уже третє століття майстерними виробами своїх вишивальниць».
В поетичний концерт авторів книги вплели свої голоси й гості – поети Світлана Блонська, Ольга Зайцева, Петро Гордійчук з Вінниці, Майя Руда, Раїса Ніконова з Ямполя, Оксана Афанасієва з Бабчинець Чернівецького району. Блискучою ведучою заходу була працівник Ямпільського районного Будинку, клембівчанка Тетяна Жошко, також одна з авторів книги-іменинниці.
справді був перегук поетичних сердець – неповторний, самобутній! А господинею свята була Марія Назарівна Березовська, яку вшановували сердечно усі учасники дійства. Вона – сільський бібліотекар, як то кажуть, від Бога. Не одне десятиліття ця талановита жінка пропагує не лише книгу, а й підтримує порухи до творчості усіх односельчан, насамперед, діток. Слави зажив гурток юних художників при бібліотеці, яких можна по праву вважати талановитими послідовниками свого великого земляка Віктора Наконечного. В цьому переконує виставка їхніх робіт в одній з кімнат Будинку культури.
Всіх вражень від цього світлого дня не переповісти. День Осіннього Рівнодення став Днем Рідного Поетичного Слова. Нехай торжествує воно навіки!