Шевченківське свято на Вінниччині відбулось

1_Image0526 травня 2018 року у Вінницькому обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Миколи Садовського відбулось урочисте закриття Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій».

На урочистості завітали керівники структурних підрозділів ОДА та їх заступники, видатні поети і письменники, літературознавці, діячі культури, шанувальники Шевченківського слова з різних куточків України та закордону.

Протягом трьох днів на Вінниччині проводилися літературно-мистецькі заходи в рамках Міжнародного Шевченківського свята «В сім’ї вольній, новій», естафету проведення якого область цьогоріч прийняла від Луганщини.  Символ свята – булаву із зображенням Кобзаря, було передано голові обласної державної адміністрації Валерію Коровію та голові Вінницької обласної організації НСПУ Михайлові Каменюку від голови Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського та секретаря НСПУ по роботі з молоддю Богдани  Гайворонської, яка донедавна керувала луганською письменницькою організацією.

Під час заходу з вітальним словом  до присутніх виступив голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський: «Нарешті надійшов момент завершення нашого Шевченківського свята, неспокійного і гарного, насиченого подіями і зустрічами, Тарасовою сакральною присутністю і талановитим письменницьким словом, з яким ми будемо йти до читача і слухача з тим, щоб сіяти зерно добра і справедливості. На сьогодні провідною місією працівників культури і церкви є робота з людьми. Для нас є дуже важливою присутність нашого національного генія, адже без Тараса Шевченка ми були б сиротами на цивілізаційних перехрестях, де зараз дмуть страшні вітри. Це наша зброя – наш щит і меч… Ми намагаємося донести зерно Тарасового слова по всій Україні, що має сакральне значення для кожного. Ми раді, що на цьому святі присутні усі представники регіонів України, а також зарубіжні колеги з Казахстану, Вірменії, Латвії, Білорусі, Польщі, Молдови, Румунії, Болгарії». За словами Михайла Сидоржевського, сьогодні підписано Договір про співпрацю з головою Асоціації болгарських письменників Захарі Івановим, а також триватиме подальша робота з колегами із закордону. Також Михайло Сидоржевський висловив подяку керівництву області за сприяння, підтримку та розуміння, а також вінничанам.

У рамках урочистого закриття заходу, для здійснення церемонії передачі символічної булави було запрошено голову Вінницької обласної організації НСПУ, заслуженого журналіста України Вадима Вітковського та члена Київської організації Національної спілки письменників України Марію Морозенко.

Звертаючись до присутніх з вітальним словом, Вадим Вітковський зауважив: «Передаючи сьогодні цю символічну булаву Київській письменницькій організації, яку представляє пані Марія Морозенко, я хочу побажати, щоб кияни зустріли та провели це урочисте свято на високому рівні, як і вінничани. Також хочу висловити подяку керівництву Вінницької області за сприяння у проведенні  цього свята та постійну підтримку вінницьких письменників. Зокрема, коштом обласного бюджету відбувається видання літературно-мистецького журналу «Вінницький край» та видання творів місцевих авторів. На сьогодні ми також видаємо вже 26-й том історії міст і сіл, хуторів під назвою «Моя Вінниччина за підтримки влади». Під час виступу Вадим Вітковський зазначив про відкриття пам’ятників Великому Кобзареві по всій Україні, зокрема, за підтримки місцевої влади сьогодні відбулося відкриття пам’ятника Тарасові Шевченку в Гнівані. Також пам’ятник українському генію було відкрито в Мурованих Курилівцях. На завершення промови голова Вінницької обласної організації НСПУ Вадим Вітковський висловив найщиріші побажання Київській організації Національної спілки письменників України.

Під час урочистого закриття Міжнародного Шевченківського свята присутні мали можливість почути могутнє слово Великого Кобзаря  з вуст лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, народного артиста України, Героя України Анатолія Несторовича Паламаренка. Також протягом заходу лунав неймовірний спів Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки (генеральний директор – художній керівник Зеновій Корінець, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, професор Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова).

На завершення урочистого заходу Заслужений артист України, начальник управління культури і мистецтв обласної державної адміністрації Станіслав Городинський звернувся з вітальним словом від керівництва області та із найщирішими словами вдячності до усіх, хто долучився до проведення свята. «Хочу висловити подяку чудовому колективу Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки за ваше професійне мистецтво і творчість, яка викликає неймовірні емоції радості й смутку, змушує замислитись. Також хочу подякувати Анатолію Несторовичу Паламаренку та побажати міцного здоров’я. Це наша легенда, яку ми всі любимо, цінуємо і поважаємо. Зичу всім нам миру у серці, розумі та на душі». Після завершення концертної програми було вручено квіти від голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія та голови обласної Ради Анатолія Олійника.

Урочистий захід проведено за ініціативи Національної спілки письменників України та за підтримки обласної державної адміністрації, обласної Ради та Вінницької міської ради.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/11244-na-vinnychchyni-vidbulosia-urochyste-zakryttia-mizhnarodnoho-shevchenkivskoho-literaturno-mystetskoho-sviata-v-simi-volnii-novii