Художники Вінниччини на Шевченківському святі

1_Image3325 травня 2018 р. у Вінницькому обласному художньому музеї, за сприяння вінницької обласної організації Національної спілки художників України, відбулось відкриття виставки живопису «У Кобзаревій славі», що проходить в рамках відзначення Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій…».

В експозиції представлено 22 роботи із зібрань: Вінницького обласного художнього музею, Вінницького обласного краєзнавчого музею та приватних колекцій художників Вінниччини. Серед них роботи: Леонтія Гринюка, Христини Жілінскайте, Івана Грищука, Івана Горобчука, Володимира Овраха, Михайла Бабія, Олександра Рожкова, В’ячеслава Пастернака, Прокіпа Колісника, Олексія Сидорова, Володимира Купчишина. Весь живопис являє собою сукупність творів літератури і мистецтва, пов’язаних із життям та творчістю Тараса Григорович Шевченка – Шевченкіану.

У сусідньому залі відкрилась також експозиція графіки на шевченківську тематику подільського митця – Олександра Петровича Пелешка.

На відкриття виставки завітали письменники-учасники Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій», які приїхали на Вінниччину з усієї України та з-за кордону.

Відкриття даної виставки свідчить, що постать і творчість Тараса Шевченка привертає увагу багатьох відомих художників. Доволі широко та часто вони зверталися та звертаються до шевченківської теми. На мотиви великого кобзаря створено не лише живописні твори, а й численні роботи декоративно-прикладного мистецтва, скульптурні композиції, вази, тарелі з портретами поета.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/11230-na-vinnychchyni-vidkryly-vystavku-zhyvopysu-u-kobzarevii-slavi