Письменницькі збори

Збори ВОО НСПУ_25062022_0 24 червня 2022 року у Вінниці в приміщення обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тімірязєва пройшли загальні письменницькі збори. Розглянуто питання письменницької роботи в умовах війни. Голова організації ВАДИМ ВІТКОВСЬКИЙ проінформував колег про роботу Ради організації, зупинився на перспективах книговидання в області, що дає можливість кожному письменнику не лише продуктивно попрацювати над краєзнавчими та белетристичними книгами, але й отримати певний заробіток; про підтримку все нових літературних талантів Вінниччини; порушив ряд інших важливих питань життєдіяльності письменницької Спілки.

На зборах виступили також секретарі НСПУ НІНА ГНАТЮК, ВІКТОР МЕЛЬНИК, письменник з Донецька АНАТОЛІЙ НАУМОВ, який стоїть на письменницькому обліку у Вінниці, письменники АНДРІЙ СТЕБЕЛЄВ, ІРИНА ЗЕЛЕНЕНЬКА, ЮРІЙ ПЛЯСОВИЦЯ (з перших днів війни виконує обов’язки капелана у загоні тероборони), ЛЕОНІД КУЦИЙ, гість з Ладижина МИКОЛА БРЯНСЬКИЙ. Порушувались питання підтримки газет «Літературна Україна» та «Вінниччина», характеризувалася якість і злободенність нових книгодруків, зокрема, АНДРІЙ СТЕБЕЛЄВ вручив кожному автору примірник чудового поетично-мистецького фотоальбому «Поділля неподільне» (в ньому 80 авторів – художників і поетів), над втіленням проекту якого він попрацював. МИХАЙЛО КАМЕНЮК висловив подяку від імені Видавничого Дому «Моя Вінниччина» письменникам ЛЮДМИЛІ ЛЮБАЦЬКІЙ, ЮРІЮ ПЛЯСОВИЦІ, АНДРІЮ СТЕБЕЛЄВУ, ВІКТОРУ МЕЛЬНИКУ які стали авторами книг-історій сіл Вінниччини в тематичній серії «1000 книг про 1000 сіл», активно включилися, як учасники, в підготовку книг для нової видавничої серії «Твої люди, Вінниччино» і стали гарним прикладом для наслідування.

Окрему подяку було висловлено колективу обласної бібліотеки імені Тімірязєва за постійну підтримку та популяризацію художнього слова засобами інтернету та в інших формах. В цей день працівник бібліотеки НАТАЛІЯ КРИСЬКО забезпечила пряму трансляцію в інтернеті ходу письменницьких зборів, глядачі могли надіслати свої зауваження та пропозиції до майстрів красного слова по вайберу та електронній пошті. МИКОЛА БРЯНСЬКИЙ вручив НАТАЛІЇ КРИСЬКО подячний букет квітів.

Збори одноголосно прийняли ряд рішень. Зокрема, підтримали ідею перенесення чергового звітно-виборчого з’їзду письменників з наступної осені на пізніший строк у зв’язку з триванням війни.