Письменники завітали до вінницьких прикордонників

Письменники у прикордонниківВідомо, що Вінницька область є прикордонною. Кордон з Молдовою у Вінницької області становить майже 200 км. За ініціативи редакції журналу «Вінницький край» та при підтримці Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації 18 квітня відбувся візит вінницьких письменників, науковців та журналістів до відділу Могилів-Подільського прикордонного загону «Лядова».

«Ось уже кілька років, як ми спільно із Департаментом інформаційної діяльності ОДА підтримуємо шефські стосунки із прикордонниками Могилів-Подільського загону,- коментує організатор зустрічі, головний редактор журналу «Вінницький край», заслужений журналіст України Вадим Вітковський,- нам дуже приємно сьогодні, у дні святкування Великодня, поділитися душевним теплом та деякими творчими надбаннями із військовослужбовцями, які несуть службу на українсько-молдовському кордоні. Могилів-Подільський прикордонний загін – сильний та боєздатний військовий підрозділ області, який своїми ратними справами заслуговує на повагу та всебічну підтримку як з боку влади, так і від творчої інтелігенції області».

Вадим Вітковський представив склад творчого десанту із Вінниці, до якого увійшли поетеса з Гнівані Світлана Блонська, доктор політичних наук, автор дослідження «Монастир» про історію Лядівського скельного монастиря Віталій Давиденко, представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Вінницькій області Вадим Мазурик, журналіст Вінницької філії Національної суспільної телерадіокомпанії України, автор-виконавець пісень Тетяна Скомаровська та автор численних досліджень на краєзнавчу тематику, священник отець Анатолій.
Вадим Вітковський зробив короткий огляд книг, які здебільшого були видані Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації за кошти обласного бюджету. Серед видань, які поповнять бібліотеку прикордонного загону – збірка творів місцевих авторів «Україна в огні», яка вже здобула популярність читачів, переспіви біблійних псалмів Тетяни Яковенко «Осанна Господу, осанна!», історичні твори Миколи Рябого і Вадима Вітковського та чимала поетична підбірка.
Гості розповідали прикордонникам про історію краю, де вони несуть службу, інформували про розвиток теле- та радіопростору придністровського регіону Вінниччини, читали власні твори. Тетяна Скомаровська виконала під гітару пісні на слова вінницьких авторів.

Командир загону від імені своїх бійців подякував представникам творчої інтелігенції за візит та подаровані книги і запевнив, що кордони Батьківщини знаходяться під надійним захистом.

Вадим Вітковський додає: «Окрім подарованої бібліотечки книг вінницьких авторів, свої вірші читала Світлана Блонська, член НСПУ, син якої за контрактом служить у цьому прикордонному загоні, співала пісні під гітару талановита Тетяна Скомаровська, розповідав про захист українського інформаційного простору Вадим Мазурик, представник Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення у Вінницькій області, заслужений журналіст України , А його дружина Люба, працівниця департаменту інформаційної діяльності ОДА, – про інформаційну політику держави у Вінницькій області; ділився досвідом охорони державного кордону Віталій Давиденко, доктор політичних наук, автор історичного дослідження про Лядовський монастир; про історію Церкви цікаво розповідав отець Пантелеймон (Анатолій Сварчевський), – всі вони були членами творчого десанту нашого журналу “Вінницький край”, що торік взяв шефство над Могилів-Подільським прикордонним загоном.
На черзі – нові зустрічі на інших заставах…»

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/2197-prykordonnyky-mohyliv-podilskoho-zahonu-v-poriadku-shefskoi-dopomohy-otrymaly-bibliotechku-tvoriv-mistsevykh-avtoriv