Письменники разом з військовими у Шевченківські дні

Куций_в_ч_010319_2Першого дня Весни вінницькі письменники Вадим Вітковський, Леонід Куций і Зоя Красуляк побували у окремому полку зв’язку Повітряних Сил Збройних Сил України, що його очолює полковник Коротков Олександр Васильович. Там відбувався Перший конкурс читців військових формувань до 205-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, організований активним членом обласного літоб’єднання Віталієм Кирницьким.

Конкурсанти читали твори Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Василя Симоненка… Було підписано меморандум про співробітництво з військовими зв”зківцями у майбутньому. Про наймолодшу письменницю України світлої пам’яті Олександру Бурбело розповідав її дідусь Володимир Якович Бевз. Кращих читців було нагороджено дипломами командування та обласної організації НСПУ, а також – бібліотечками, наданими департаментом інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Вінницької облдержадміністрації.

Учасник події письменник Л. М. Куций додає: «У військовій частині А-2656 Вінницького гарнізону письменники Вінниччини зустрічаються з воїнами не вперше. Не один раз перед ними виступали й члени Вінницького куреня гумористів імені Степана Руданського. Але першого березня 2019 року тут відбулось особливе дійство. Командування військової частини, якою керує енергійний полковник Олександр Коротков і письменники Вінницької обласної організації НСПУ провели перший конкурс читців імені Тараса Шевченка, в якому взяли участь діти і військовослужбовці частин зв’язку Вінницького гарнізону. Конкурс приурочений до 205-ої річниці від дня народження Кобзаря.

Вінницький обласний центр народної творчості відрядив до складу журі конкурсу провідного методиста театралізованих заходів та свят Зою Красуляк. Віталій Кирницький, начальник культурного закладу військової частини і ведучий, заздалегідь підготував сценарій конкурсу.

На кіноекрані в проміжках між виступами з’являлись художні картини Тараса Шевченка, сприйняття яких підсилювалось музичним супроводом.

Для участі в організованому заході був запрошений Володимир Бевз, дідусь школярки Олександри Бурбело, що стала членом НСПУ в 15 років посмертно.

Перед початком конкурсу голова Вінницької обласної організації НСПУ Вадим Вітковський і командир частини полковник Олександр Коротков підписали «Меморандум про співпрацю» з питань проведення культурних, військово-патріотичних та культурно-просвітницьких заходів. По суті це – програма спільної діяльності Сторін щодо культурного та естетичного розвитку особистості, проведення спільних заходів військово-патріотичного виховання військовослужбовців та допризовної молоді. Командир частини і голова обласної організації НСПУ привітали учасників конкурсу і побажали всім успіху.

Присутні тепло вітали Володимира Бевза, який полонив їх цікавою розповіддю про свою талановиту внучку Олександру. Він привіз її фотографії, книги, а також ознайомив учасників конкурсу з творчістю Олександри та піснями на її вірші у виконанні відомих естрадних майстрів. Це додало всім особливого змагального настрою і надихнуло кожного учасника на переможну боротьбу.

Поза конкурсом виступив член Вінницького куреня гумористів Дмитро Кирницький, переможець багатьох міських, обласних конкурсів читців та лауреат всеукраїнських конкурсів імені Т. Г. Шевченка, який продемонстрував високу майстерність художнього читання творів Кобзаря. Отже рівнятись було на кого.

Перед присутніми оживали персонажі Шевченкових творів: «Мені тринадцятий минало», «Сон», «Садок вишневий коло хати», «Заповіт», «Катерина», «Утоплена», «Розрита могила». Цікаво й те, що учасники конкурсу читали твори Т. Шевченка, окрім української, польською та білоруською мовами.

Всім конкурсантам письменники Вінницької обласної організації НСПУ подарували книги, а переможцям, що посіли 1-е, 2-е і 3-є місця, вручили ще й дипломи за підписами командира військової частини та голови Вінницької обласної організації НСПУ, завірені відповідними гербовими печатками. Найкращими конкурсантами були: шестирічний Павло Андрущенко, Віталій Жильніков (середня вікова категорія) та учасниця старшої вікової категорії Ірина Лазоренко. Вони отримали дипломи першого ступеня. На завершення конкурсу його ініціатори, організатори та керівники разом з учасниками сфотографувались на пам’ять.
Конкурс пройшов у теплій атмосфері і надихнув на подальшу плідну співпрацю».