Презентація книги «Україна – земля козаків»

Image7Минулого тижня, 18 вересня 2017 року, за кілька днів до Дня Незалежності України, за підтримки  Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької обласної адміністрації,  журнал «Вінницький край» провів презентацію подорожнього щоденника Булоса ібн Макаріуса аз-Заїм Аль-Халебі, архідиякона, сина і секретаря Патріарха Антихохійського, знаного у світі як Павло Халебський.

«Україна – земля козаків».   Це – перше правдиве слово чужинця про Україну, написане 360 років тому, що заслуговує на те, аби стати настільною книгою кожного українця.

Присутні, а серед них було і чимало молоді у військовій формі (бо до військово-патріотичного заходу долучилося командування Повітряних Сил України, управління роботи з особистим складом) із завмиранням сердець слухали уривки з книги у виконанні учасниці зразкової аматорської театральної студії «Мельпомена» міського палацу дітей та юнацтва Аліни Кутілової. Це дозволяло краще зрозуміти описані події на території Поділля понад трьохсотлітньої давності.

Заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації, депутат обласної ради Олександр Крученюк, заступник голови Вінницької обласної ради Михайло Кременюк, депутат Верховної Ради України попередніх скликань, колишній голова обласної ради та облдержадміністрації Микола Мельник, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Світлана Василюк, письменник, кандидат філологічних наук Анатолій Подолинний заступник голови обласної організації НРУ Василь Шпичка, депутат обласної ради Жанна Дмитренко, автор ілюстрації до книги, художник Іван Грищук, боєць АТО Олександр Мончак (позивний «Оса») говорили про те, важливість і актуальність книги, перекладеної і прокоментованої вінницьким письменником Миколою Рябим, що її, до речі, з номера в номер друкує цього року літературно-мистецький журнал «Вінницький край», про необхідність підтримки державою таких творів, широкого обговорення їх у громадах і навчальних закладах.

Начальник відділу культури Крижопільської РДА Оксана Кройтор, яка приїхала з малої батьківщини Миколи Рябого, висловила готовність організувати обговорення подорожніх щоденників у бібліотеках району.

Презентацію вітали Степан Пушик, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, депутат Верховної Ради України 1-го скликання, професор Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника; Василь Шкляр, лауреата Народної премії України ім. Тараса Шевченка; Павло Каленич, депутата обласної ради та мецената одного з видань книги Павла Халебського; Людмила Станіславенко і Леся Мороз, депутати обласної ради, пристрасні захисниці національної культури; письменниця і журналістка з Харкова Ірина Мироненко, яка підготувала для харківського обласного радіо цикл передач за публікаціями в журналі «Вінницький край», зокрема, виданої в серії журналу «Історичні постаті Поділля» повісті Миколи Рябого «Правиця» – про козацького ватажка Івана Сірка.

Народний аматорський хоровий колектив «Осінні барви» (керівник Леонід Луцишин) вдало доповнював атмосферу свята.

Вів презентацію головний редактор журналу «Вінницький край», заслужений журналіст України Вадим Вітковський.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/5035-na-vinnychchyni-prezentuvaly-unikalne-vydannia-ukraina-zemlia-kozakiv