Поету Василю Колодію відкрито меморіальну дошку у Куманівціях

Колодій_меморіальна дошка_2017Цими днями, у селі Куманівці Хмільницького району  відкрили меморіальну дошку українському поету, члену Спілки письменників України  Василю Колодію.

Під час урочистого зібрання жителі села Куманівці, охоче розповідали прекрасні вірші Василя Колодія та ділилися вражаючою історією його життя.

Заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк під час мітингу з нагоди відкриття меморіальної дошки зауважив: «Сьогодні ми бачимо реалізацію прекрасного проекту  встановлення меморіальної дошки відомому поету, лірику Василю Колодію, що народився у Куманівцях. Це село має надзвичайно глибоку і давню історію. Дійсно, Василю Колодію  випала нелегка доля, але ніякі випробування не змогли зломити його творчого духу. За період свого життя він випустив 16 незабутніх збірок.  Кожна держава, народ, населений пункт мають право на майбутнє, якщо  пам’ятають свою історію. Тому сьогодні я хотів би подякувати ініціаторові – сільському голові, а вам усім побажати здоров’я, добра та мирного неба над нашою ненькою Україною».

Право відкрити меморіальну дошку було надано Олександру Крученюку та сільському голові Андрію Титулі.

По завершенню мітингу, за участі усіх присутніх, відбулося покладання квітів до пам’ятної дошки.

Василь Семенович Колодій – український поет. Народився 3 листопада 1922 року у с. Куманівці. Дитинство  та роки юності промайнули у рідному селі. Перші проби пера сімнадцятирічного школяра з’явились у районній газеті “Більшовицька трибуна” у 1949 році. Поету долею судилось пройти фронтовими дорогами Великої Вітчизняної війни.

Після Великої Вітчизняної війни Василь Семенович працює кореспондентом республіканської газети “Колгоспник України”. Навчався Василь Колодій у Львівському університеті ім.І.Франка. Після його закінчення викладає українську мову та літературу  у Чортківському педагогічному училищі, що на Тернопільщині.

У 1955 р. – стає редактором відділу поезії журналу “Жовтень”. З часом, за рекомендації Володимира Сосюри, Василя Колодія приймають у Спілку письменників України.

1957 рік став особливим у житті поета, адже вийшла його перша збірка “Вітрам наперекір. Всього за життя   Василя Колодія  вийшло у світ 16 збірок.

Помер Василь Семенович 7 лютого 1992 року. У 2008 році у Львові на будинку, де мешкав поет, до дня його народження була відкрита меморіальна дошка.

 

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/7030-na-vinnychchyni-vidkryly-memorialnu-doshku-poetu-vasyliu-kolodiiu