Ольга Куцевол – лауреат премії імені Михайла Коцюбинського за 2016 рік

fe7640fa7d5f3a6ffdf08e7a306fb3eb_lДраматично розгортались події з обранням цьогорічного лауреата всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського. Заступник голови Вінницької облдержадміністрації – директор Департаменту освіти і науки, голова журі Ігор Івасюк на заключному засіданні звернув увагу на невпинно зростаючий інтерес в Україні до премії. Надійшли заявки від 56 авторів з 16-ти регіонів України. Минулого року – 33. Знаковою рисою цьогорічного циклу стала співпраця з низкою потужних українських видавництв, зокрема, Києва, Львова, Хмельницького. Журі трудилося у важкому цейтноті, читаючи купу насправді цікавих і високохудожніх книжок. Напередодні в рамках тематичної книжкової виставки, традиційно розгорнутої у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К. Тімірязєва, журі констатувало наявність у когорті висуванців досить потужного сегменту подільських авторів, обравши шорт-лист з 9-ти претендентів.

На заключному засіданні з дев’ятки кандидатів визначено двоє фіналістів – популярну вінницьку письменницю Наталку Доляк з романом «»Загублений між світами», написаним по канві біографії Юрія Будяка, письменника доби «українського розстріляного відродження», та професорку Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Ольгу Куцевол з науково-популярною розвідкою про життя і творчість Михайла Коцюбинського. Остаточне голосування з перевагою в один голос встановило лауреата. Ним стала доктор педагогічних наук Ольга Миколаївна Куцевол з посібником «Вивчення життя і творчості Михайла Коцюбинського через рецепцію літературних і літературно-документальних джерел». Нагородження лауреата відбудеться 15 вересня опівдня в рамках літературно-мистецького свята у Вінницькому літературно-меморіальному музеї М. Коцюбинського.

Журі підготувало пропозиції щодо розширення наступного року експертного кола, що оцінюватиме заявки учасників, та збільшення кількості лауреатів премії до двох і, відповідно – подвоєння призового фонду. Ольга Куцевол стала 34-м лауреатом найстарішої і найпрестижнішої літературної премії Поділля, яка існує за підтримки Вінницької обласної ради, облдержадміністрації та місцевого осередку Національної спілки письменників України.