Оголошені лауреати краєзнавчої премії ім. В. Вовкодава

Премія Вовкодава_202215 грудня 2022 року виповнилося б 96 років від дня народження відомого Подільського краєзнавця, фольклориста та етнографа Володимира Петровича Вовкодава (1926-2012). До цієї дати встановлено нових лауреатів краєзнавчої премії його імені за 2022 рік. Ними стали:

Микола Дмитренко (Київ) – фольклорист, етнограф, літературознавець, письменник, журналіст, педагог, краєзнавець, видавець, громадський діяч; лауреат краєзнавчої премії за 2022 рік у номінації «Фольклористика» за книгу «Українська Фольклористична Енциклопедія у 2-х т.» (2019-2020);

Олександр Бакуменко (Київ) – поет, прозаїк, публіцист, драматург, літературознавець, мистецтвознавець; лауреат краєзнавчої премії за 2022 рік у номінації «Літературне краєзнавство» за книги літературних досліджень «Доброзвучна Муза» та «У сузір’ї «Дніпра» (2018-2020);

Михайло Каменюк (Вінниця) – український письменник, краєзнавець і публіцист, драматург, перекладач, громадський діяч; лауреат краєзнавчої премії за 2022 рік у номінації «Історичне краєзнавство» за книги-історії сіл «Івча: доля, історія, люди» та «Григорівка: красуня, що народилася на морському дні» (2018-2019);

Костянтин Завальнюк (Вінниця) – історик, дослідник, історик, краєзнавець і архівіст; лауреат краєзнавчої премії за 2022 рік у номінації «Історичне краєзнавство» за книгу про людей з легенди «Отаман Голуб: життя і чин» (2022).

Валерій Рекрут (Вінниця) – кандидат історичних наук, краєзнавець і публіцист; лауреат краєзнавчої премії за 2022 рік у номінації «Історичне краєзнавство» за книги про видатні постаті у боротьбі за державність України «Нариси життя Гайсинщини» та «Отаман Голуб: життя і чин» (2020-2022).

За повідомленням координатора конкурсної комісії Володимира Горлея, краєзнавча премія ім. Володимира Вовкодава заснована громадською організацією «Жмеринське міськрайонне літературно-краєзнавче об’єднання «Калинове гроно» разом із Вінницькою обласною організацією Національної спілки краєзнавців України, Жмеринською райдержадміністрацією та Жмеринською міською радою у 2018 році з метою вшанування пам’яті відомого Подільського краєзнавця, фольклориста, етнографа Володимира Петровича Вовкодава (1926-2012) та відзначення творців краєзнавства в царині народознавства, історичного та літературного краєзнавства.

Від 2020 року районна краєзнавча премія імені Володимира Вовкодава набула обласного статусу. Від 2022 – краєзнавчою Премією активно опікуються Жмеринська районна військова адміністрація, Жмеринська міська рада.
На конкурс відбираються роботи, що стосуються популяризації творчості Володимира Вовкодава, історії Подільського краю, вивчаються звичаї і традиції минулого та сучасного, а також розповіді про долю відомих і мало відомих особистостей рідного краю, про видатні постаті у боротьбі за державність України.

За цей час визначено 22 лауреати і шість дипломантів премії імені Володимира Вовкодава. Їм вручені дипломи, нагрудні знаки, посвідчення та грошові винагороди. За 2022 рік преміальні кошти перераховано у фонд ЗСУ.