Михайло Каменюк про «Русалку Дністрову» і Пам’ятник пісні

Пам'ятник пісні в селі Садова

Пам’ятник пісні в селі Садова

Після повідомлення про створення у Вінниці нашого об’єднання, яке прагне зберегти і примножити історичну пам’ять українських областей, поєднаних Дністром (Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька, Хмельницька, вінницька та Одеська) я отримав кілька запитань від моїх друзів у Фейсі. Основне – ЩО КОНКРЕТНО РОБИТИ?

Ілюструю, для прикладу, першу громадянську акцію нашого проекту і її перспективи. В грудні 2015-го на ознаменування 175-річниці з дня народження Михайла Старицького в селі Садова Могилів-Подільського району на вінницькій Наддністрянщині відкрито Пам’ятник пісні «Ніч яка місячна, ясная, зоряна», слова до якої Старицький написав саме тут, у своєму невеличкому сільському маєтку, як дослідили місцеві краєзнавці. Ідея проекту належить активісту об’єднання, письменнику Михайлу Вдовцову. Скульптуру: Дівчину в українських строях, яка босою ніжкою стоїть на краєчку серпика місяця, – виготовив також місцевий скульптор і поет Микола Крижанівський.

Проблема тепер у тому, що в Садовій, цьому вимираючому селі, для пам’ятника поки що немає відповідного оточення. Отож, з весни там наше об’єднання проведе народний суботник, висадить сквер, розіб’є клумби, внесемо цей пам’ятник, як і пам’ятник лідеру групи «Бітлз» Джону Леннону в Могилеві-Подільському, до карти маршрутів «зеленого туризму» на Наддністрянщині.

Агов, земляки по всьому світу!

Долучайтесь до громадського об’єднання “Русалка Дністрова»!

Листуватися з нами можна за адресою: rusalka-tiras15@mail.ru