Літературними стежками Поділля разом з Віктором Мельником

Мельник_Літературними стежками Поділля_2014_обкладинкаЛітературними стежками Поділля. Шістнадцять нарисів та одне інтерв’ю. – Вінниця: ФОП Рогальська І. О., 2014. – 172 с. – ISBN 978-617-171-17-0.

У книжці зібрані нариси про українських та зарубіжних письменників, життєві шляхи яких тісно пов’язані з Поділлям. Більшість із них написана на основі рідкісних матеріалів, подолянам здебільшого недоступних: одні з них зберігаються в бібліотеках та архівах інших міст (зокрема, Києва та Львова), другі опубліковані іноземними мовами. Частина із них ґрунтується на власній пошуковій праці автора і відкриває малознані сторінки літературної історії регіону.

Книжка призначена для вчителів, які викладають літературу рідного краю, та для всіх, хто цікавиться красним письменством Поділля.

Вміщені нариси про таких письменників, як: Тор Неве Ланге, Джозеф Конрад, Ярослав Івашкевич, Юліуш Словацький, Тимко Падура, Северин Гощинський, Аполло Коженьовський, Генрик Жевуський, Курціо Малапарте, Кларісе Ліспектор, Семен Надсон, Володимир Висоцький, Віктор Астаф’єв, Вілен Лисенко, Петро Крижанівський, Михайло Потупейко, а також про корені родоводу Федора Достоєвського на Поділлі.