Лауреати премії ім. Л. Гавриша-2022 Анатолій Жарук і Таміла Панасюк

Жарук_Панасюк_премія Гавриша_202212 жовтня 2022 року. Сьогодні в вінницькому офісі ПРАТ «Володарка» вручено нагороди черговим лауреатам щорічної премії імені видатного мецената культури і мистецтв ЛЕОНІДА ТАРАСОВИЧА ГАВРИША. Урочистість відбулася в робочому кабінеті колишнього керівника «Володарки», який стараннями вдячного колективу та його синів став іменним кабінетом-музеєм. В ній взяли участь голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України, директор обласної комунальної установи «Видавничий Дім «Моя Вінниччина» ВАДИМ ВІТКОВСЬКИЙ, Почесний голова Вінницької обласної організації НСПУ, Президент ГО “Русалка Дністровая”  МИХАЙЛО КАМЕНЮК.

Цьогорічними лауреатами престижної нагороди стали член Спілки слов’янських письменників України, працівниця Могилів-Подільського краєзнавчого музею ТАМІЛА ПАНАСЮК та письменник з Ямполя, краєзнавець АНАТОЛІЙ ЖАРУК. З певних причин Т.Панасюк на нагородженні не була присутня, нагорода їй буде вручена пізніше.

Промовисті рядки з підстав нагород чергових лауреатів:

ТАМІЛА ПАНАСЮК – За опубліковані в 2021-2022 роках цикли громадянської лірики, великий вклад в розвиток культури і мистецтв, подільського краєзнавства, етнографії, подвижницьку працю в Могилів-Подільському краєзнавчому музеї;

АНАТОЛІЙ ЖАРУК – За опубліковані прозові твори про сучасність, славне минуле вінницької Наддністрянщини, послідовне відродження традицій і народних ремесел на Ямпільщині, сприяння розвитку «зеленого туризму».

Л.Т.Гавриш – найвідоміший покровитель культури нашого краю за часів сучасності. За його підтримки виходили десятки книг, утверджувалися народні таланти, ставала на ноги творча молодь Вінниччини тощо. Разом з тим він спромігся в роки економічної руйнації зберегти на плаву  керовану ним фабрику «Володарка», яка стала європейською законодавицею мод в пошитті верхнього чоловічого одягу. Син Л.Т.Гавриша – РОМАН ЛЕОНІДОВИЧ ГАВРИШ, продовжує славні традиції батька і у виробництві, і в культурі. Роман Леонідович – голова наглядової ради ПРАТ «Володарка», член редколегії культурознавчого альманаху «Русалка Дністровая».