Лауреатом премії ім. Марка Вовчка став студент

Олена Вітенко та Олег ДонецьДля НВК № 2 м. Немирова вже традиційним є святкування річниці з дня народження видатної української письменниці Марка Вовчка. 21 грудня 2018 року в актовій залі школи проходила науково-практична конференція «Творчість Марка Вовчка в контексті національної літератури». Для участі в конференції були запрошені науковці, письменники, викладачі, журналісти, які пропагують творчість Марка Вовчка, а також заступник міського голови Дзюбак І. П., начальник відділу освіти Немирівської міської ради Пасічник А. О., працівники міської бібліотеки, учні та учителі закладу освіти. Письменницьке товариство представляли: Олена Вітенко, Тетяна Яковенко, Олександр Пісний, Лариса Сичко, Володимир Горлей. Розпочала конференцію своїм виступом доцент Яковенко Т. В. – кандидат філологічних наук, заслужений працівник культури України, член Національної спілки письменників, лауреат багатьох престижних літературних премій.

Учасники заходу поділилися своїми дослідженнями, що пов’язані з творчістю письменниці. Цікавими та захоплюючими були їхні виступи. Паралельно конференції працювала інша секція, на якій відбулася презентація книжки «В’яр» дитячої письменниці Сичко Л. І. та художника Пелешка О. П. На цьому заході були присутні учителі образотворчого мистецтва шкіл Немирівської ОТГ, методист відділу освіти Немирівської міської ради Зозуля Л. В. та учні. Діти познайомилися із автором книги та художником-ілюстратором, дізналися про етапи створення книги від задуму майстра слова до виходу книги.

Наступним етапом роботи стало відкриття нової музейної експозиції у музеї Марка Вовчка. Цьогоріч з цікавою доповіддю виступила учениця 8-В класу Бухтій Вікторія, автор проекту музейної експозиції «Ставропольський період життя та творчості Марка Вовчка». Приємною несподіванкою для усіх стало вручення засновником Міжнародної премії імені Марка Вовчка, фундатором громадської організації «Велика рідня» Оленою Вітенко літературно-мистецької премії імені Марка Вовчка випускнику НВК №2 м. Немирова, нині студенту ІІ курсу Київського державного політехнічного інституту, Донцю Олегу за популяризацію творчості Марка Вовчка, багаторічну пошукову роботу, участь в обласних та Всеукраїнських конкурсах та конференціях, де був постійним переможцем, а також за виконання головних ролей за творами письменниці.

Учасники читань у Немирові.

Учасники читань у Немирові.

Директор Вінницького обласного центру спорту, туризму, краєзнавства та екскурсій Юхнович Л. М. нагородила грамотами департаменту освіти і науки Вінницької ОДА директора НВК №2 м. Немирова Гудиму Т. А. та завідувача музею Братусь В. В.

Заключним етапом святкування стала літературно-мистецька композиція про закордонний період життя і творчості Марка Вовчка. Ведучі Ткачук Д. та Бабак М. познайомили присутніх із місцями перебування письменниці у Європі, з відомими особистостями, які захоплювалися її творчістю, вважали за честь знайомство з нею. Розповідь ведучих супроводжувала презентація.

Пісню на слова Олени Вітенко виконала автор музики випускниця НВК №2 м. Немирова Олена Шаповаленко. Романс «Чорнії брови, карії очі» виконав випускник школи Артур Зайонц. Учні 11-Б класу, учасники театрального гуртка, презентували виставу за повістю Марка Вовчка «Інститутка». Глядачів вразила майстерна гра юних акторів.

На святі панувала тепла родинна атмосфера, відчувалося єднання «великої рідні» – українців, які цінують свої традиції, пам’ятають видатних особистостей, бережуть історію для нащадків. Кожний такий масштабний захід, у який вкладено працю й душу педагогів, спрямований на виховання в учнів любові до рідного краю, школи, родини.

Першоджерело: https://nvk2nemyriv.net.ua/novini/svyatkuvali-185-rokiv-z-dnya-narodzhennya-marka-vovchka/?fbclid=IwAR3rcJsdUTf9UOtOdbmef0xtAXPe-zOCJec-6Ul2jTvh69-0n6eHe5Biw9o