Лариса Сичко: «Невигадані історії мого дитинства»

Сичко_Уяринці23 квітня 2018 р., у Всесвітній день книги, в Уяринецькій школі, що на Тиврівщині, відбулася презентація книги їхньої землячки – Лариси Іванівни Сичко. «Невигадані історії мого дитинства» – спогади з дитинства сільської дівчинки 69-70-х років минулого століття. Ці розповіді про мальовничу природу рідного краю, родину, цікаві подорожі, спілкування з друзями та різні кумедні історії. В оповіданнях яскраво описано уклад життя сільських людей, їхній побут, дозвілля дітей. З часом спогади про дитинство, рідне село, свою родину спонукали до написання оповідань. Ілюстрації до цієї книги виконано чоловіком авторки, художником, членом Національної спілки художників України – Олександром Петровичем Пелешком. Поетичні та прозові твори друкувалися у всеукраїнських літературних альманахах «Сонячна палітра», «Скіфія», часописі «Барви» та місцевій пресі – «Вінницькій газеті», журналі «Вінницький край». Лариса Сичко уже три роки є членом літературно-мистецького об’єднання «Автограф» під керівництвом Тетяни Яковенко. Авторка розповіла присутнім про те, що любов до рідного краю, історична спадщина спонукали до написання художньо-історичної повісті про походження рідного села Уяринець. Рукопис вже в редакції і книга скоро побачить світ.

На презентацію було запрошено працівниківі сільської ради, працівників культури, учнів школи та дитячого садка. Також гостями були Тетяна Василівна Яковенко – відома поетеса, літературознавець, педагог, член Національної спілки письменників України, зараз викладач Вінницького педагогічного коледжу. Тетяна Василівна декламувала свої вірші, які позначені сюжетністю й конкретикою, глибоким розкриттям внутрішнього світу людини. Спостережливістю, іронічним сприйняттям життя у його негативних проявах, а водночас утвердженням добра й краси вирізняються її новели, опубліковані у періодичних виданнях.

Завітала до школи і Олена Андріївна Вітенко – політик, письменниця, громадський діяч, фундатор Вінницької обласної краєзнавчої літературно-мистецької громадської організації «Велика рідня», член Національної спілки письменників України. Діти з захопленням слухали її вірші. На вірші Олени Вітенко написано понад сотню пісень!

Побували учні й в віртуальній творчій майстерні художника Олександра Петровича Пелешка,  познайомились з його роботами та технікою виконання творчих робіт.

Колектив школи тепло та душевно зустрів шановних гостей запашним короваєм з гарними словами привітань, висловивши свою любов до рідного краю в піснях, танцях, які виконували учні та вчителі школи.

Учні прочитали уривки презентованої книги, вірші відомих поетес Олени Вітенко та Тетяни Яковенко, познайомили всіх присутніх з їх творчістю. На книжковому святі дорогі гості подарували школі на добру згадку збірки власних книг.

Н. Палійчук – директор,

Т. Маліцька – учителька української мови Уяринецької ЗОШ І-ІІ ст.

Передрук з газети Тиврівського району: Маяк. – 2018. – 18 травня. – С. 5.