Лариса Колесник презентувала в Ободівці книгу про Олексу Новаківського

Колесник Лариса_Ободівка_170922ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МОЯ ВІННИЧЧИНА» інформує:
16 вересня 2022 року. В Ободівці Гайсинського району з великим успіхом пройшла презентація книги письменниці, землячки ободівчан ЛАРИСИ КОЛЕСНИК «Відрита ворітня». Це повість про геніального українського художника, уродженця Ободівки, ОЛЕКСУ НОВАКІВСЬКОГО. Акція присвячена 150-річчю від дня народження видатного митця.
В урочистостях взяли участь голова Гайсинської районної військової адміністрації ЛЮДМИЛА ГОЛОВАШИЧ, керівники місцевої територіальної громади, інтелігенція та шкільна молодь села Ободівки і району, а також творча група Видавничого Дому у складі письменників ВАДИМА ВІТКОВСЬКОГО, МИХАЙЛА КАМЕНЮКА, фотохудожника ОЛЕКСАНДРА ГОРДІЄВИЧА.
В сільському Будинку культури, справжньому Палаці, зведеному колись коштом потужного ободівського колгоспу, а нині оновленім до життя теперішньою громадою, було розгорнуто дві тематичні книжкові виставки: про життя і творчість як Олекси Новаківського, так і Лариси Колесник, якою пишаються земляки, якій присвятили чимало презентаційних заходів, яку сердечно віншували цього дня. Зокрема, учні місцевої школи інсценізували уривок з презентованої книги про Новаківського, читали вірші та спогади Лариси Колесник про її ободівське дитинство.
Директор Видавничого Дому Вадим Вітковський у своєму виступі висловив думку про необхідність найменування однієї з вулиць Ободівки іменем Олекси Новаківського, де знаходилася його батьківська хата, і тут таки було прийнято рішення розглянути це на першій же сесії сільської ради.
Михайло Каменюк розповів про новий проект Видавничого Дому «Вінницька звукова книга» в інтернеті і запевнив, що в одному з його випусків буде озвучено книгу Лариси Колесник про Олексу Новаківського. «Вінниччина має трьох геніїв, три світові вершини мистецтва, – сказав він. – В літературі це Михайло Коцюбинський, в музиці – Микола Леонтович, в малярстві – Олекса Новаківський. І коли щодо перших волею обласної влади зроблено все можливе для їх увіковічення відкриттям стаціонарних музеїв, які стали центрами вивчення та популяризації творчої спадщини класиків, то перед Олексою Новаківським вінничани ще у великому боргу. Скромної музейної кімнати в ободівському Будинку культури тут явно малувато. Сплатити цей борг – моральний обов’язок нової обласної влади».
Під час презентаційних заходів обговорилися і питання написання і видання книг-історій сіл місцевої територіальної громади, і в першу чергу – Ободівки, визначного історичного центру Поділля. Має бажання писати цю історію Лариса Колесник, тут, як кажуть, сам Бог велів. Хоча нині письменниця проживає в Івано-Франківську, вона сподівається, що зможе виконати це громадське творче замовлення.
Порадувала видавців і розмова з учасницею заходу, педагогом ЛЮДМИЛОЮ БУРДЕЙНОЮ. Вона повідомила, що у співавторстві з сільською бібліотекаршею вже завершує написання історії села Четвертинівка і найближчим часом передасть її на розгляд Видавничого Дому. Редактор серії «Моя Вінниччина» Михайло Каменюк проконсультував Людмилу Анатоліївну, що і як слід їй робити в першу чергу. Четвертинівка – славне козацьке село, книгу про нього читачі зустрінуть із захопленням.
Після презентації В.Вітковський, М.Каменюк, О.Гордієвич у супроводі гіда, обдарованого поета з Ободівки ОЛЕКСАНДРА ВАТАГИ (зараз 3-курсника філологічного факультету Вінницького педуніверситету) оглянули руїни ободівського палацу Собанських – перлини подільської зодчості ХІХ століття. Палац доживає свого віка у дрімучих заростях колишнього графського парку. Доживає, а, можливо, чекає на своє відродження, щоб стати перлиною маршруту краєзнавчого туризму по Вінниччині.
Переглянути статистику
Охоплення допису: 79
3Svetlana Kotlyar та ще 2