Киянці Єлизаветі Мельниченко присуджено літературну премію Олега Чорногуза

Премія Чорногуза_2020На адресу журі Міжнародної літературної премії Олега Чорногуза за кращий роман 2020 року, написаний українською мовою, молода письменниця Єлизавета Мельниченко надіслала на розгляд два своїх сатирично-фантастичних романи – «Інопланетна Рашка» та “І засяє сонце”.
Обидва романи отримали від членів журі найкращі оцінки з-поміж інших надісланих творів цього жанру інших авторів. Оскільки роман “Інопланетна Рашка” уже преміювався протягом минулого і позаминулого років, діставши аж дві премії: премію “Літературне відкриття”(2017 рік, Київська письменницька організація) та Республіканську премію імені Пантелеймона Куліша (2018 рік), журі згаданий роман відхилило від розгляду, але присудило премію Олега Чорногуза за новий сатиричний роман Єлизавети Мельниченко “І засяє сонце “, нагородивши її дипломом, статуеткою “Білий СміхОскар” , медаллю та фінансовим заохоченням.
У зв’язку з епідемією віку вручення премії відкладено до закінчення карантину. Премія вручатиметься або у Вапнярці, під якою Одеса, а Європа ліворуч, або на Малій батьківщині основоположника першого українського сатиричного роману в українській літературі, Короля українських сатиричних та гумористичних романів Олега Чорногуза, у маєтку графа Холоневського, на Вінниччині”, – сповішає керманич вінницьких письменників Вадим Вітковський.