Фестиваль «Бортнякова весна» на Вінниччині

Бортнякова весна-2018Цьогоріч, 27 квітня, на Крижопільщині вдев’яте пройшов традиційний літературно-мистецький фестиваль-пам’ять «Бортнякова весна», присвячений вшануванню 80-х роковин від дня народження відомого українського поета, публіциста, громадського діяча Анатолія Агафоновича Бортняка.

До літературних днів пам’яті у с. Крижопіль долучилися: представник Управління культури і мистецтв ОДА, директор Вінницької обласної бібліотеки для дітей ім. І. Я. Франка Тетяна Мрищук; заступник голови Крижопільської РДА Валентина Круць; заступник голови Крижопільської районної ради Іван Русін; Жабокрицький сільський голова Марія Вербовецька, а також представники освіти та культури, учнівських колективів і громадськості.

Серед вельмишановних гостей літературно-мистецького заходу були присутні дружина поета Галина Бортняк, а також відомі митці художнього слова: поетеса, заступник голови Міжнародного земляцтва у Києві, лауреат багатьох літературних премій Ніна Гнатюк; поет, прозаїк, кінопубліцист, автор прозових та поетичних книг для дітей, заслужений працівник культури України Володимир Рабенчук; поетеса, заступник головного редактора журналу «Вінницький край», член НСПУ, заслужений працівник культури України Валентина Сторожук; поет і художник, лауреат Всеукраїнської літературної премії ім. М. М. Коцюбинського Сергій Татчин; радіожурналіст і письменниця Зоя Тищенко. До урочистостей долучилися письменник, журналіст, член НСПУ та НСЖУ, Всеукраїнської спілки селекціонерів України, лауреат кількох літературних премій Микола Завальний, а також член НСЖУ, лауреат літературної премії ім. К. Г. Паустовського, заслужений юрист України Олександр Куций.

Ведуча свята – вчителька, поетеса, громадський діяч, член Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Наталія Струтинська.

Майстрів художнього слова радо зустрічали педагогічні та учнівські колективи середніх загальноосвітніх шкіл с. Крижополя та с. Городківки, підготувавши художні номери в рамках заходу. Зокрема, у СЗШ І – ІІІ ст. №2 с. Крижополя дружина поета-земляка Галина Бортняк та поетеса Ніна Гнатюк поділилися теплими спогадами про Анатолія Агафоновича, декламували вірші славетного подолянина та розповіли про цікаві випадки з життя поета. Крім вокальних та хореографічних номерів, учні загальноосвітньої школи зачитали вірші відомого земляка. У рамках заходу відбулася презентація видання вибраних поезій, приуроченого до вісімдесятиріччя з дня народження Анатолія Бортняка «Одинадцята заповідь».Також лауреат численних літературних премій Ніна Гнатюк вручила Подяку від Ради Міжнародного Вінницького земляцтва у м. Києві та Грамоту Національної спілки письменників України поетесі, члену НСПУ, вчительці Крижопільської ЗОШ №2 Наталії Струтинській.  Після завершення концертної програми гості відвідали лісівничий еколого-просвітницький центр ДП «Крижопільський лісгосп» та музей «Бойової слави», розташовані у приміщенні Крижопільської середньої загальноосвітньої школи №2 імені воїна-інтернаціоналіста С. В. Гаврилюка.

На сцені Крижопільського районного Будинку культури відбувся справжній літературно-мистецький фестиваль, адже обдарована молодь Крижопільщини продемонструвала талант і високий рівень підготовки під час виконання вокальних та хореографічних номерів.Упродовж дійства лунали поетичні твори Анатолія Бортняка, поетів-земляків, пісні про рідний край у виконанні вихованців місцевої студії під керівництвом начальника відділу культури Крижопільської райдержадміністрації Оксани Кройтор. Крім цього, у рамках заходу було організовано книжкову виставку творів Анатолія Агафоновича. Також працівники Центральної районної бібліотеки с. Крижополя підготували буклети про кожного лауреата премії імені Анатолія Бортняка.

Усі присутні мали можливість поділитися власними враженнями від літературно-мистецького заходу, висловити слова подяки організаторам. Зокрема, представник Управління культури і мистецтв ОДА, директор Вінницької обласної бібліотеки ім. І. Я. Франка Тетяна Мрищук зауважила: «Мені дуже приємно бути сьогодні на такому гарному заході як «Бортнякова весна». Згадуючи Анатолія Агафоновича, можу сказати, що він був надзвичайно скромною, доброю і талановитою людиною. Дуже шкода, що сьогодні його немає з нами, але про нього завжди пам’ятатимуть не лише на Крижопільщині, де він народився, а й у Вінниці, в Україні. Кажуть, що людина живе стільки, скільки про неї пам’ятають – тож Анатолій Бортняк житиме вічно». У свою чергу, заступник голови Крижопільської РДА Валентина Круць вручила грамоти і Подяки організаторам заходу та усім тим, хто взяв активну участь і продемонстрував талант на сцені Крижопільського районного Будинку культури. Також організаторам Всеукраїнського літературно-мистецького свята «Бортнякова весна – 2018» було вручено Подяки від Вінницького обласного центру народної творчості та Управління культури і мистецтв ОДА.

З метою вшанування пам’яті Анатолія Бортняка, Міжнародне громадське об’єднання «Вінницьке земляцтво» в 2010 році заснувало літературну премію його імені за кращу поетичну книгу. Лауреатами премії стали Петро Осадчук, Ганна Чубач, Тетяна Яковенко, Валентина Сторожук, Петро Перебийніс, Станіслав Чернілецький, Василь Гарвасюк, Михайло Каменюк.

Цьогоріч заступник голови Міжнародного земляцтва у Києві Ніна Гнатюк вручила диплом новому лауреату Всеукраїнської літературної премії імені Анатолія Бортняка Сергію Татчину за збірку віршів «Вінницька абетка».«Велика честь і приємність отримати цю нагороду, стояти на цій сценіНа жаль, я не був особисто знайомий з Анатолієм Агафоновичем, але з розповідей тих, хто його добре знав, можу сказати, що він був дуже тактовною і талановитою людиною», – зазначив Сергій Татчин, з вдячністю приймаючи диплом лауреата. Також у Крижопільському районному Будинку культури поетеса Ніна Гнатюк презентувала книгу «Одинадцята заповідь», зазначивши про необхідність прищеплення прийдешнім поколінням любові до рідного слова та до рідної землі.

Привітавши лауреата Всеукраїнської літературної премії імені Анатолія Бортняка, дружина славетного поета Галина Бортняк звернулася зі словами вдячності до усіх, хто цьогоріч долучився до заходу «Бортнякова весна». «Зараз, коли звучать тут на Крижопільщині його слова, коли сьогодні діти і дорослі читають його вірші, мені ввижається, що десь там душа Анатолія також радіє. Радіє з того, що його пам’ятають…Хочу висловити подяку усім, хто долучився до заходу і видання книги. Зичу вам міцного здоров’я, довгого і щасливого життя», – зазначила Галина Бортняк. На завершення літературно-мистецького фестивалю митці художнього слова та гості відвідали Парк культури та відпочинку селища Крижопіль, в якому розташовані скульптури, виконані майстрами з різних куточків України.

До 80-річчя Анатолія Бортняка за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на видання творів місцевих авторів, було видано збірку вибраних творів поета «Одинадцята заповідь». Фахівці ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва присвятили митцеві бібліографічний покажчик «Ювелір у майстерні слова», презентований в рамках заходу «Бортнякова весна». Від письменницької організації і Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації до бібліотеки, розташованої у Крижопільському районному Будинку культури, було передано примірники вибраних поезій, виданих коштом обласного бюджету.

 

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/10461-na-vinnychchyni-vidbuvsia-vseukrainskyi-literaturno-mystetskyi-zakhid-bortniakova-vesna