Аудіопроєкт Видавничого Дому «Моя Вінниччина»

Аудіопроєкт КаменюкаВидавничий Дім «Моя Вінниччина» інформує: В проекті «ВІННИЦЬКА ЗВУКОВА КНИГА» слухайте на Ютубі, інтернетмайданчиках  Вінницької МЦБС, Вінницької обласної організації НСПУ, Спілки слов’янських письменників України вірші з книги Володимира Прилипка «Старий сад».

В передньому слові письменник Михайло Каменюк називає Володимира Прилипка яскравим представником українського літературного андеграунду 1960-70-их років. Він зауважує:

«Частина цього покоління (окрім приручених системою конформістів) і склала український андер-граунд, тих, що на дух не сприймали догми соціалістичного реалізму, орієнтувалися на поезію світову, європейську. Вони проходили свій власний курс літератури за іменами, наприклад, в поезії Гарсіа Лорки, Уолта Уїтмена, Поля Верлена, Ципріяна Норвіда, Гійома Аполінера і безконечної вервечки інших імен. А ще засвоювали не менш вражаючі здобутки української літератури 1920-их років, письменницького авангардистського легіону столичного Харкова, легіону повністю знищеного караючим мечем більшовизму, знищеного фізично з усіма тогочасними українськими книгами, збереженими хіба що в спецхранах, за сімома замками.

Звісно, таким вже з 1970-их років партійно-літературні жандарми перекривали дорогу в літературу усюди. Тому ці невмолимі «літературні підпільники» не могли навіть влаштуватися в редакцію районної газети, тому здебільшого працювали на заводах, будівництвах, навіть у котельнях. Так само було і з друком, обнародуванням своїх творів.

З хліба на воду перебивався у ті нелегкі часи і поет Володимир Прилипко. Вже в зрілому віці прийде до нього пізнє визнання і видання кількох збірок. Коли вже залишилося жити так мало. Пішли у світові манівці і вінницькі однодумці Володимира часів його літературної молодості: Аркадій Драгомощенко стане визнаним лідером поетичного конструктивізму у Санкт-Петербурзі, Євген Стрілецький – художником Київської кіностудії імені Довженка, емігрує до Криму від безвиході і там накладе на себе руки обдарований поет Павло Кушнір, застрелиться в армії Юхим Аптекман – такою була дорога крізь радянські терни!».

На наших знімках – Володимир Прилипко, науковий працівник  Вінницької обласної археологічної науково-дослідницької інспекції. Тоді поет ставв причетний до сенсаційних, світового значення археологічних знахідок на терені Вінниччини: поховання сарматського царя І ст. н.е. (1984, с.Пороги Ямпільського району) та знаходження скарбів у курганах епохи бронзи (1986, с.Гордіївка Тростянецького району).

Крім віршів Володимира Прилипка в бібліотечці «Вінницької звукової книги» вже можна слухати представлені твори Анатолія Жарука, Ірини Нісіної, Івана Волошенюка.

Слухайте нас Пишіть нам! Поширюйте наші програми серед своїх друзів на Фейсбуці!