Звіт Вінницької організації НСПУ за 2014 рік
З великим успіхом пройшов в області ІІІ Міжнародний літературно-мистецький фестиваль «Русалка Дністрова», серед засновників якого є НСПУ. Знову він продемонстрував плідне творче єднання письменників Поділля, Буковини, Галичини, Одещини за участю київських колег. Показово, що в орбіту фестивалю втягуються різні культурологічні, краєзнавчо-пошукові проекти, ініційовані різними громадськими організаціями: так що роботи вистачає на цілий рік. Підготовлено до друку 2 число альманаху «Русалка Дністрова» (головний редактор М.Каменюк), коштом обласного бюджету видано автобіографічну повість Галини Журби «Далекий світ» (передмова М.Каменюка). Проект «Русалки Дністрової» став важливою ідеологічною складовою Єврорегіону «Дністер», а голова Вінницької організації НСПУ М.Каменюк введений до складу його Ради.
Презентації альманаху «Русалка Дністрова» окрім районів області з успіхом пройшли також на Тернопільщині та Волині.
В роботі над проектом «Русалка Дністрова»-2014 відзначилися М.Вдовцов, В.Вітковський, Л.Куций, А.Стебелєв, Л.Лихогляд, Л.Любацька. Слід відзначити, що в цьогорічному святі «Русалки Дністрової» окрім професійних письменників взяли дієву участь понад 100 молодих літераторів області, зокрема, Ямпільського, Могилів-Подільського, Тульчинського, Тростянецького районів, а також автори в рамках VII Всеукраїнського фестивалю поезії на Поділлі «Підкова Пегаса».
200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка ознаменувалося відкриттям «народного пам’ятника» поетові на площі Театральна (стараннями Василя і Павла Кобців). А.Подолинний видрукував за рахунок обласного бюджету 2 книги з подільського шевченкознавства.
350 тисяч гривень, виділених обласним бюджетом на місцеве книговидання, цього року вирішено передати на лікування поранених бійців АТО. Кошти перераховано Вінницькому госпіталю ВПС.
З ініціативи письменників (М.Каменюк, В.Вітковський) засновано Вінницьку обласну профспілкову організацію працівників літератури і мистецтв, яка з грудня-2014 на базі обласного художнього музею започаткувала роботу творчого клубу «Intermezzo» серією вечорів-творчих портретів митців Поділля. Своя профспілка розглядається базою для поліпшення соціального захисту письменників в умовах припинення фінансування культури державою та тіснішої взаємодії різних творчих спілок на ниві пропаганди української ідеї. Наприкінці року профспілка подарувала усім вінницьким письменникам та кращим меценатам культури цінні нові видання, що вийшли друком в провідних видавництвах України. В.о. голови обкому профспілки – літератор і художник Л.Любацька (прес-секретар на громадських засадах ВО НСПУ).
Літературно-мистецький журнал-щоквартальник «Вінницький край» (гол. редактор В.Вітковський, заступник редактор В.Сторожук, відповідальний секретар В.Тимчук) започаткував видання книг у своїй бібліотеці, видруковано перші три збірки дебютантів журналу. З ініціативи редакції пройшли презентації цих книг, зокрема. В Могилеві-Подільському – поетичної посмертної збірки М.Марчука «Горит калина красная».
За поданням письменницької організації державні нагороди «За заслуги перед Вінниччиною» отримали письменники Микола Рябий та Ніна Гнатюк. Лауреатом премії ім.М.Коцюбинського став В.Вітковський.
З прийомом до НСПУ Світлани Блонської та Анастасії Дан організація кількісно зросла до півсотні бійців.
Робота з молоддю: обласний зліт літераторів-початківців в день ювілею М.Коцюбинського (В.Кобець), альманах «Експрес-«Молодість»-2014 (В.Борецький), фестиваль «Малахітовий носоріг» та громадська ініціатива «Вінницький Дім поета» (А.Стебелєв), Теплицьке та Тростянецьке райлітоб’єднання (О.Герасименко та Л.Колесник).
З ініціативи Л.Колесник започатковано «літературні ярмаркування» в районах: виїзд письменницької бригади в Тростянецький район в день ярмарку в райцентрі та виступи перед трудящими і в школах. Ініціативу слід розвивати в усіх районах.
Стипендії з обласного бюджету отримує низка письменників.
В.Мельник на позачерговому з’їзді НСПУ обраний секретарем Спілки з регіональних питань. До складу новообраного правління НСПУ увійшов М.Каменюк.
Активно працювали в державних органах, захищаючи письменницькі інтереси, М.Вдовцов (голова комісії з питань культури і духовності обласної ради), В.Вітковський (радник голови Вінницької обласної ради). Значні громадські навантаження несуть Т.Яковенко, О.Вітенко (об’єднання «Велика рідня»), В.Кобець (обласне літоб’єднання ім. В.Стуса, обласна організація Конгресу укр. інтелігенції), Л.Куций (відповідальний секретар премії ім. С.Руданського та гумористичний курінь), В.Борецький (відповідальний секретар премії ім.Коцюбинського, головний редактор альманаху «Експрес «Молодість»). Пропагує письменницьку працю, працюючи кореспондентом обласної газети «Вінниччина» Ю.Сегеда.
Перекладацька діяльність: В.Мельник переклав вірші кількох поетів європейських країн, які вийшли окремими книгами. Харківське видавництво «Клуб сімейного дозвілля» видало в 3 томах роман В.Войновича «Життя і незвичайні пригоди солдата Івана Чонкіна в перекладі М.Каменюка. В журналі «Київ» видруковано в перекладах М.Каменюком з білоруської повість Алеся Бадака та вірші Наума Гальпаровіча.