Журнал «Вінницький край» зорганізував фестиваль подільських громад

Фестиваль журналу Вінницький край_041217У понеділок, 4 грудня, у Вінницькій обласній філармонії відбувся перший фестиваль подільських громад «Відродимо село – розквітне Україна». Зазначений фестиваль відбувався за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації, обласної Ради та в рамках проекту «Моя Вінниччина». Ініціатором та ідейним натхненником проведення фестивалю став головний редактор журналу «Вінницький край» письменник Вадим Вітковський. Його проведення не було б можливим й без нашої колежанки – Валентини Сторожук.

Серед почесних гостей фестивалю були присутні заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, голова обласної Ради Анатолій Олійник  та директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Світлана Василюк.

Вітаючи  учасників та гостей фестивалю Олександр Крученюк зауважив: «Переконаний, що відкриття першого фестивалю подільських громад у день великого релігійного свята Введення у храм Пресвятої Богородиці є свідченням того, що цей захід триватиме не один рік і не одне десятиліття. Окрім того, сьогодні багато говориться про патріотизм і, хоча, визначень є багато, чіткої відповіді, що саме є патріотизмом і як його виміряти невідомо. Але я переконаний, що справжній патріотизм зароджується виключно від любові до рідного краю. Нажаль, 70 років тоталітарного режиму майже повністю стерли нашу історію, але сьогодні ми разом її відроджуємо. Адже немає більшої сили, ніж сила слова і немає більшого скарбу, ніж книга про рідний край. Тому, я переконаний, що в майбутньому історики, перелистуючи книги, які ви сьогодні видаєте про своє рідне село, складатимуть і писатимуть історію новітньої сучасної держави Україна. Бажаю всім вам натхнення в написанні історій про ваші рідні краї та села».

Також, присутніх привітав і голова обласної Ради Анатолій Олійник: «Я, як людина, яка навчалась на історичному факультеті, погоджуюся з тієї думкою, що ми самі творимо свою історію. Кожний має свою маленьку історію дитинства, історію родини. Ми українці, як нація, маємо спільну свою історію, але історію трагічну, яку від нас приховували, адже шлях українців до незалежності – один із найтрагічніших у світі. Для повноцінного існування – нам треба знати свою історію. В рамках проекту «Моя Вінниччина» обласною Радою підтримуються всі ініціативи, проводиться робота для відтворення історій маленьких сіл з великою історією. Адже ми маємо зробити все,  щоб наші нащадки знали  правдиву історію краю, де вони народилися».

На фестивалі майже десяток сіл та селищ Вінниччини презентували  свої історії, здобутки, цікаві факти та «родзинки». Варто зазначити, що кожна з цих історій знайшла своє відображення у книгах, які видано редакцією журналу «Вінницький край».

Розповідаючи про фестиваль, головний засновник Вадим Вітковський зазначив: «Сьогодні, народився великий проект, який матиме гарне майбутнє, адже на Вінниччині більше тисячі громад. І я переконаний, що в подальшому люди все більше цікавитимуться своєю історією, історією своїх сіл, людей та України загалом. Адже вивчаючи історію своєї Батьківщини люди стають справжніми її патріотами, шанують та люблять рідну землю. Тому сьогодні, 9 громад з різних куточків Вінниччини презентують нам книги про історію своїх сіл та представлять найяскравіші номери художньої самодіяльності місцевих творчих колективів, щоб сьогоднішній фестиваль став дійсно яскравим святом для всіх присутніх».

Презентуючи свої села, учасники наводили неповторні факти з історії своїх територій, розповідали легенди і билини про свої села, вражали глядачів художнім читанням віршів, співами, танцями та художніми номерами у виконанні найрізноманітніших творчих колективів. Кожен представлений  номер був присвячених рідним селам,  де оспівувалась краса рідних місць,  працьовитість, щедрість та мудрість людей, які там проживають.

На знак шани і подяки за проведення фестивалю  учасники, традиційно, частували гостей запашним українським короваєм.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/7335-na-pershomu-festyvali-podilskykh-hromad-sela-vinnychchyny-prezentuvaly-svoiu-istoriiu