Ювілей Анатолія Гончара

Ювілей Анатолія Гончара_25052125 травня 2021 року у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулась презентація бібліографічного покажчика, присвяченого 80-річчю від дня народження Анатолія Гончара, літератора, публіциста, члена Національної спілки журналістів України, заслуженого журналіста України, краєзнавця, полковника у відставці.

Анатолій Григорович народився в сім’ї військовослужбовця в Літині Вінницької області 23 травня 1941 року. Закінчив Літинську середню школу № 1 у 1958 р. Випускник Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка та Донецького вищого військово-політичного училища інженерних військ і військ зв’язку. Тоді ж розпочав займатися журналістською справою, працюючи в газетах – тиврівській районці «Маяк», літинському виданні «Радянське життя».

Першу замітку опублікував у газеті «На бойовому посту» в 1962 році. Як військовий кореспондент ніс нелегку військову службу в найгарячіших місцях Афганістану, Польщі, Чехословаччини, Німеччини, в армії пройшов шлях від рядового солдата до підполковника, від військкора до редактора дивізійної газети.

Автор понад 27 книг прози, публіцистики, поезії, хроніки, художньо-документальних оповідань, краєзнавчих розвідок українською та російською мовами. Читачі знають Анатолія Григоровича насамперед як літописця війни в Афганістані, автора низки книг про ті події та їхніх учасників. Саме наріжною темою досліджень і творчості стала афганська кампанія 1979–1989 рр., упорядкування відомостей і збереження пам’яті про земляків-подолян з бойовим досвідом Афганістану.

Анатолій Гончар працював в 11 газетах, друкувався у 24, не лише у вінницьких, але і в таких, як «Вільна Україна», «Красная звезда», «Комсомольська правда», знаменитому тижневику «Неделя». Творчий доробок – сотні заміток, інформацій, репортажів, статей, нарисів, новел та оповідань.

Після звільнення з військової служби до 2008 р. працював у редакціях вінницької обласної газети «Подолія», щотижневика «Крила України», займався громадською діяльністю. Від 2010 р. – на творчій роботі.

Ювіляр – переможець багатьох творчих журналістських та літературних конкурсів.

У своїй творчій діяльності Анатолій Гончар використовує літературний псевдонім Анат Згар.

У програмі: 

Відкриття заходу – Галина Слотюк, заступник директора з наукової роботи та інформатизації Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

Презентація видання – Юлія Момотюк, провідний бібліограф відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

Виступи:

Сергій Гальчак, доктор історичних наук, професор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, заслужений працівник культури України;

Василь Паламарчук, голова Вінницької обласної організації Національної спілки журналістів України;

Петро Кирилішин, голова Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані;

Андрій Стебелєв, голова Вінницької міської організації Національної спілки письменників України.

Музичні твори у виконанні Сергія Котляревського, учасника бойових дій в Афганістані, художнього керівника гурту «АСКЕР»

Презентацію супроводжувала книжково-ілюстративна виставка, підготовлена фахівцями відділу краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва «Ювілей Анатолія Гончара»

Захід відвідали військовослужбовці Національної гвардії України в/ч 3008 НГУ, друзі, рідні, колеги Анатолія Гончара. 

Ведуча – Діана Белоус, бібліотекар ІІ категорії відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.