Виставка трансцендентного Олега Довбощука

ХХудожник Олег ДовбощукУ Вінницькому центрі культури, просвіти та дозвілля ВПС України ( будинку офіцерів) розгорнуто персональну виставку живописця Олега Довбощука «Які думки, такі картини». У синопсисі, складеному до виставки відомим подільським письменником Григором Мовчанюком , зазначено: «Народився 15 грудня 1942 року в селі Брицьке Липовецького району Вінницької області. У 1969 р. закінчив Московський народний університет мистецтв, відділення живопису. З 2012 р. член Національної спілки художників України. Його полотно «Бронза осені» експонувалось на міжнародних виставках у Польщі, Чехословаччині, НДР. Зараз ця картина зберігається у Вінницькому краєзнавчому музеї. Багато творчих полотен Олега Карповича Довбощука зберігається в музеях та приватних колекціях України.

Справжній художник ніколи не викликає стандартних асоціацій. Це тому, що притаманний йому світ суто особистий , оригінальний, неповторний. Олег Довбощук – художник внутрішніх інтенцій з характерним йому трансцендентним забарвленням. Він зображує те, що випливає з його візій, мрій, переживань. Безумовно є у нього картини, у яких домінують реальні предмети – будівлі, дерева, краєвиди. Одначе і вони виступають на полотно після образного переосмислення власної життєвої практики сучасних і світових митців. До того він уважно осмислює те, як рухається художня думка сьогодення.

Його палітра проникнута духом світла і тепла. Він не деформує світу, щоб показати оригінальність засягів, фігур, стилю. Однак амплітуда силової лінії у нього досить динамічна, а ще важливіше – животворна. Вона несе в собі заряд енергії життя. Перше осмислення у нього спонтанне. Затим, вдивляючись у полотно чи папір, він формулює центр картини і його взаємодію з довколишнім світом. Тому його роботи мають таку притягальну і випромінюючу силу.

Талант О. К. Довбощука корисний не тільки для самого нього, як самодостатній рушій творчого життя. Він завше допомагає глядачам розширювати і піднімати власний кругозір, збагачувати життя світлими барвами і вібруючими до висот лініями».

 

Біографія О. К. Довбощука в Енциклопедії сучасної України:

http://esu.com.ua/search_articles.php?id=20400