Видавнича серія «Моя Вінниччина» поповниться новими книгами  

Image226 березня 2019 року в приміщенні Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулось засідання членів редакційної колегії із видання книг серії «Моя Вінниччина», де на розгляд експертної ради винесено твори 13 авторів. Метою даного проекту є дослідження та висвітлення відомостей про кожен населений пункт, з його історією, побутом, народною культурою, а також дослідження життя та діяльності видатних постатей національної історії, культури і науки, популяризація краєзнавчої літератури про історію населених пунктів Вінницької області шляхом презентації в громадах, навчальних закладах та з метою патріотичного виховання молоді.

Також на комісії розглянуто 5 пропозицій до видання творів місцевих авторів, друк яких здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету.

В ході засідання головний редактор журналу «Вінницький край» та голова обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський зазначив: «Сьогодні ми бачимо книги-дослідження різних куточків Вінниччини, які можуть побачити світ вже найближчим часом. Кожна робота є унікальною та ґрунтовною. Саме тому маємо підтримати авторів у їх прагненнях зберегти історію свого краю для нащадків. Також, я переконаний, що для видання дійсно якісних книг необхідно використовувати лише цифровий друк, що дасть змогу передавати чіткість фотографій, які вміщені у книгах. Окрім того вважаю за необхідне вартість верстки вводити у вартість книги. Також необхідно посилити співпрацю з тими громадами, історії яких видаються, аби вони фінансово підтримували ці видання і була можливість збільшувати тиражі і поширювати книги не лише в бібліотечній системі, а й школами, щоб діти вивчали історію свого краю»

В свою чергу доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії та культури України ВДПУ ім. М. Коцюбинського Ольга Коляструк внесла пропозицію щодо створення інтерактивної карти Вінницької області, яка б відображала ті населені пункти, історію яких вже видано завдяки проекту «Моя Вінниччина». Таким чином це стимулюватиме до вивчення та дослідження історії тих населених пунктів, які ще мало вивчені та про які не видано книги та наукові праці.

В підсумку присутні затвердили попередні списки авторів та їх книги, які видаватимуть в серії «Моя Вінниччина» та як твори місцевих авторів.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/17864-ekspertna-rada-rozhlianula-tvory-13-mistsevykh-avtoriv-ta-kraieznavchi-doslidzhennia-iaki-tsohorich-vydavatymut-v-serii-moia-vinnychchyna