Вінницькі письменники в селі Удич

Удич_29012029 січня 2020 року у селищі Удич Теплицького району на Вінниччині з великим успіхом пройшла презентація книги почесного жителя селища, ветерана війни і праці, поета Михайла Камінського «Повість про удичан, цукрозавод і не тільки» – історія робітничого селища Удич, породженого «соціалістичною індустріалізацією» і поставленого в скрутні обставини «українською капіталізацією».

З нагоди цього на урочисте зібрання жителів села з Вінниці прибула представницька делегація Видавничого Дому «Моя Вінниччина», котрий здійснює за підтримки обласного бюджету підготовку та видання книг-історій міст і сіл області і видав згадану книгу у популярній народній серії «Моя Вінниччина».

В гостях в удичан були цього дня і виступили перед ними письменники-спілчани Вадим Вітковський, Михайло Каменюк, Тетяна Приймасюк, Зоя Тищенко, тріо провідних солістів академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії Галина Король, Лідія та Олександр Остапчуки, композитор і пісняр, бард, волонтер на Сході України Сергій Брайлян, члени Теплицького районного літературного об’єднання «Дивослово», багаторічним членом якого є Михайло Камінський. Своєрідним учасником урочистого дійства став також відомий поет, випускник Удицької середньої школи Василь Піддубняк, вірші якого про Тепличчину розміщені у книзі-іменинниці і які прочитав зі сцени за дорученням автора Михайло Каменюк.

Члени художньої самодіяльності селища, ансамбль місцевого Будинку культури «Удичанка» співали пісні на слова М.Камінського, декламували його вірші. А загалом вийшла зацікавлена, тепла розмова про нашу історичну пам’ять, необхідність розчищати занедбані джерела духовності, – повідомляється на сторінці Видавничого Дому «Моя Вінниччина» у соціімережі Фейсбук.

Першоджерело: http://vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/23977-na-vinnychchyni-prezentuvaly-cherhovu-knyhu-iz-serii-moia-vinnychchyna-pro-istoriiu-selyshcha-udych