Вінницькі письменники на вересневих Стусівських читаннях

Стус_читання_040920_14 вересня 2020 р. на площі Василя Стуса в м. Вінниця відбулися щорічні Стусівські читання до Дня пам’яті Героя України, прозаїка та всесвітньо відомого поета Василя Стуса.

Захід за традицією було організовано Вінницькою ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва за підтримки управління культури і мистецтв Вінницької ОДА та за участі громадськості міста й області. Долучилися вже традиційно студенти ДонНУ ім. Василя Стуса, Вінницького державного педагогічного університету ім. Коцюбинського.

Привітала учасників заходу перший заступник голови обласної державної адміністрації Наталя Заболотна.

Цьогоріч, до 35 роковин загибелі Василя Стуса, вже традиційно об’єднались у спільну ідею боротьби та незламності – політики, митці, освітяни, студенти, науковці, письменники та молодь міста.  Василь Стус для українців став символом нескореності та незалежності. Поету не вистачило шести років, аби побачити Україну вільною.

«За 47 років свого життя Василь Семенович встиг стати поетом, літературознавцем, перекладачем. Його творчість літературознавцями сьогодні оцінюється як така, без якої не можна уявити літературу двадцятого століття. Своїми словами він надихав. Сьогодні – доросле й молоде покоління українців – згадує його слова, вчиться на його прикладах. Це людина незламної волі. А його любов до батьківщини залишилася непохитною. Я щиро дякую організаторам, які Стусівські вересневі читання зробили гарною, надзвичайно потрібною у вихованні нашого молодого покоління  традицією. Ми маємо залишатися гідними нащадками видатного українця, нашого земляка Василя Стуса», – зазначила Наталя Заболотна.

В свою чергу, очільник вінницьких письменників-спілчан Вадим Вітковський зазначив, що із започаткуванням у 1998 році Стусівських читань, щороку сотні вінничан долучаються до їх проведення, бо вірші Василя Стуса актуальні в усі часи та спрямовані в майбутнє.

В цьогорічних урочистостях також взяли участь наші колеги по письменницькому цеху – Василь Кобець, Ірина Зелененька, Віктор Крупка, Лариса Сичко, Ольга Пуніна, Валентина Сторожук, Петро Гордійчук, Андрій Стебелєв, Жанна Дмитренко.

Першоджерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/29910-my-maiemo-zalyshatysia-hidnymy-nashchadkamy-vydatnoho-ukraintsia-nashoho-zemliaka-vasylia-stusa-natalia-zabolotna