Вінницькі письменники і Розкошівський скарб

Роскошівка_30092030 вересня 2020 року в селі Розкошівка Теплицького району відбулася громадська презентація книги-історії села «Розкошівський скарб» (серія «Моя Вінниччина»). Її автор – ветеран охорони здоров’я, житель с.Розкошівки Володимир Олексійович Юхимчук, письменницький запис книги – Михайла Каменюка. Передмову до книги написав народний депутат України Микола Кучер, рукопис книги створювався за його фінансової підтримки, а друк – за рахунок обласного бюджету.

Ми вже розповідали раніше про дивовижну історію цієї книги, про громадянський подвиг В.О.Юхимчука, дитини війни, про його титанічну працю по створенню музею рідного села, сотні рідкісних експонатів до якого досі зберігалися в малопристосованому приміщенні. І ось з книгою «Розкошівський скарб» в цей день музей переїхав до світлих ошатних приміщень сільської школи, а громада села зібралася на вшанування і цієї неординарної в наш час події, і самого автора книги та її видавців.

Було чимало вітань в першу чергу герою дня – Володимиру Олексійовичу Юхимчуку. Вітали його керівники району: голова РДА Олег Побірський, голова райради Тетяна Сокотнюк, голова Теплицької ОТГ Руслан Трамбовецький, завідуючий Теплицький відділом народної освіти Борис Чечельницький, депутат Вінницької обласної ради Андрій Сколотяний, директор та редактор Видавничого Дому «Моя Вінниччина» Вадим Вітковський і Михайло Каменюк, учасниця творчої групи по впорядкуванню книги «Розкошівський скарб» письменниця Людмила Любацька, письменниці Тетяна Приймасюк, Раїса Гарбуз, члени райлітобєднань Теплика і Ладижина, представники інтелігенції району і села. Для іменинника та його гостей співав легендарний розкошівський ансамбль «Господарочка», який зберігає і відтворює автентичні пісенні скарби Розкошівки, наче оживляючи сторінки представленої громаді книги. «Скільки років вашій вишитій сорочці, бабусю?» – запитала дівчинка найстаршу виконавицю «Господарочки», коли та скінчила свій виступ. – «Більше ста…Адже її вдягала дівчиною ще моя мама, а мені вже 80, дитино», – почулося у відповідь.

А потім була екскурсія до музею, автографи, частування.

Особливу подяку усі висловлювали також колективу Розкошівської школи, який не лише приютив сільський музей в її стінах, але й з любов’ю оформив його стенди та виставки. Тут справді очі розбігаються від колекцій, на збирання яких з допомогою земляків десятки років затратив невтомний Володимир Олексійович Юхимчук. Серед безлічі художніх вишивок в музеї є чимало робіт дружини Юхимчука – Валентини Станіславівни, постійного помічника і однодумця свого чоловіка в його подвижницькій роботі. На кошти цієї неповторної родини на сільському кладовищі відкрито Пам’ятник Солдатській Вдові, про що також розповідається у книзі-історії.

За досягнення на ниві краєзнавства та активну громадянську позицію Вадим Вітковський вручив В.О.Юхимчуку Почесну Грамоту Вінницької облдержадміністрації та обласної ради, а Михайло Каменюк за дорученням правління Вінницької обласної журналістської організації – квиток члена Національної спілки журналістів України. Адже в творчому доробку ветерана не лише ця чудова краєзнавча книга, а й багато років співпраці з райгазетою, де він постійно публікує свої краєзнавчі розвідки.